ELTE műszaki menedzser?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Továbbtanulás előtt állok, és sajnos elég bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban. Végignéztem a felvi.hu-n minden szakot, és a műszaki menedzser szak egészen megtetszett. Az ELTE-re szeretnék menni és ezen a szakon tanulni, viszont eléggé megijesztett, hogy az Informatikai Karon van, mivel én finoman szólva nem igazán remekelek a számítógép használatban. Vagy ez nem jelent semmit? Láttam, hogy a BME-n a GTK-n van, de az az egyetem valamiért nem igazán jön be. A másik ami kicsit aggaszt, hogy azt olvastam, hogy műszaki oldalról nagyjából azt tanulják, amit a gépészmérnökök. Mivel lány vagyok, kicsit félek, hogy mennyire tudnék helyt állni. Nem a tudásom miatt, mert egészen jó vagyok matekból és fizikából, és elég szorgalmasnak tartom magam hozzá, de félek, hogy a tanárok lenézőbbek lennének velem emiatt (sok hasonló történetet meséltek már sok különböző szakról). Van esetleg bárkinek ezekkel kapcsolatban véleménye/tapasztalata?

2018. jan. 29. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

A műszaki menedzser a leghasználhatatlanabb szakok egyike, egy munkaadó nem nagyon tud mit kezdeni egy ilyen végzettségű pályakezdővel. Nyilván nagyobbak az esélyek egy bölcsésznél, de az nem túl nagy eredmény. Inkább gépészmérnökként kéne indulni és felvenni egy menedzsmenthez kapcsolódó mesterképzést, ha ilyen ambícióid vannak.


Az előítéleteidet pedig próbáld meg ledobni magadról, a férfiak és a nők közötti gazdasági különbséget elsősorban az okozza, hogy a nők nem hajlandóak különböző okok miatt műszaki területeken tanulni, és ez nagy probléma. Igen, valóban furcsának találják, ha egy nő fogja a szerszámos dobozt, de ezen csak úgy lehet változtatni, ha több nő kerül erre a pályára.

2018. jan. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne hidd el akik azt mondják,hogy büfészak vagy kezdőként nem lesz munkád vele. Nézegess álláshirdetéseket műszaki menedzser címszó alatt. Meglátod mennyi van,mellesleg gépészmérnöki állásra is jelentkezhetsz vele,ha BME-N végeztél! ÉN 2014-ben végeztem ezen a szakon kezdő fizetés nettó 190ezer ft volt. Gépészmérnökökkel csomó óránk volt együtt. Ezen a szakon fele fele volt az arány a nemeknek,mivel félig gazdasági persze Bme-n a müszaki oldal az erősebb. Ha erre jelentkezel mehetsz tovább gazdasági mesterre,és műszaki mesterre is. Gazdasági: Marketing, itt ennyit tudok :D Műszaki: Gépészmérnök, mechatronikai mérnök,stb, ezek C típusba tartoznak tehát csak kredit pótlással lehet rá jelentkezni (2 tantágy külön teljesítése ). OE-N ez a szak nevetségesen egyszerű, de talán jobban tudom ajánlani az ELTE-nél. Mivel mind két egyetem tagja a SAP rendszernek.

Mivel az a szak az Elte-n 2018-ban indul először ezért biztos lesznek kavarodások, ezért is nem igazán ajánlom.

2018. jan. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem igazán ajánlom az ELTE-t. Ez lesz az első év, biztos kicsit "káosz" lesz még egy ideig.
2018. febr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, végül a BME-re adtam be a jelentkezésemet. :)
2018. febr. 1. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Én is idén felvételizek, és ha már leadtad, akkor már mindegy, de azért elmondom én mit szűrtem le :) Én is a műszaki menedzser szakra megyek és bevallom a BME-vel nem nagyon tudtam mit kezdeni. Nyílt napjuk is csak egyszer volt, aki arról lemaradt annak esélye se volt megnézni, míg azért más egyetemek készültek az olyanokra, mint és adott lehetőséget az utolsó pillanatban is a betekintésre. Beszéltem egy-két BME-sel és akkor határoztam el, hogy oda nem megyek mikor hallottam, hogy egyszerűen nagyon nehéz és nem mellesleg egy-egy tanár szánt szándékkal szórja az embereket. A matek egyenesen ezért van :D Tudom viccesen hangzik így elsőre de hát ők mondták. Nekem ez pont elég volt, hisz nem a matek a legjobb erényem és engem jobban érdekel a gazdaság is, mint a mérnöki része. Plusz az infó talán jobban jön, mint egy semmilyen gépész-mérnök tudás. Az ELTE-n első éve lesz a műszaki menedzsernek, de az összes oktató az ELTE GTI karára szinte a BME-től jött, azaz tudásban nem kapsz rosszabbat. Beszélgettem egy ELTE-n tanítóval, aki a

BME-ről jött át és azt mondta, ha nem a matek a legjobb tantárgyam és talán a gazdaság jobban érdekel, akkor az ELTE jobban az én egyetemem. Ha a BME-re akarsz menni, kösd fel a gatyád tényleg nehéz és iszonyat sokat kell tanulni:) Ja és én is lány vagyok, ne érezd úgy, hogy ki lennél emiatt közösítve mert fiúsabb szakma, mi is ugyanúgy azt tudjuk, amit ők :)

2018. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem kell megijedni a matektól. :) Én megbuktam félévkor középsuliban matekból a matek 1 5-ös lett a matek 2 meg 4-es. Gyakorolni mindenhol kell. Na most ezzel nem azt mondom, hogy hű milyen könnyű nem kell semmit tanulni, talán csak én szedtem össze magam, de azért egyáltalán nem teljesíthetetlen. Aki nyilván nem tanul az persze, hogy megbukik. Tanulni meg az ELTE-n és a Bme-n is kell.
2018. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól meg tényleg nem kell félni mert lány vagy :D. Nagyon sok lány van a karon és a szakon is van.

És egyáltalán ne az alapján dönts, hogy melyik egyetem "nehezebb". Ha megy akkor nem lesz olyan nehéz, nem fog menni akkor ugyis nehéz lesz. Komolyan kell venni és akkor menni fog. :)

Plusz z előzőhöz visszatérve nyilván az ELTE-s tanár azt fogja mondani, hogy oda menj. Túl hypolják ezt az egész ELTE-s dolgot. Közben megvan a véleményem rendesen róla. Dehát ők tudják akkor vágjanak bele :D . Én továbbra is a BME-t ajánlom Neked!

2018. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!