Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne értelme felsőoktatási...

Lenne értelme felsőoktatási szakképzés miatt vidékről feljárnom Budapestre? Megérné?

Figyelt kérdés
Levelezőn csinálnám, a nyugati országrészen élek, itt is vannak képzések amiket elvégeznék viszont vidéki egyetemeken. Csak nem hallok túl sok jót ezekről az iskolákról... a tandíj olcsóbb, közelebb is lenne, nem kéne annyit utaznom és olcsóbban is kijönnék. Pest 2,5 órányira van a városomtól. Ha ezt elvégezném, még nem kapnék diplomát, nem tudom, hogy ha ténylegesen továbbtanulnék BA képzésen, sokat számitana-e, hogy melyik iskolában tanultam korábban.
2018. jan. 29. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy sokat számítana, hol végezted a szakképzést. Levelezőn nem napi szinten kellene utazgatnod, de ha van olyan hely, amelyet lényegesen könnyebb elérni, akkor inkább azt válaszd!
2018. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

Én alapszakra járok, de még így sem utaznék többet egy iskoláért, mint 1 óra oda és vissza.

Ezért is maradtam vidéki egyetemen. Egyszerűen sokkal kényelmesebb és igazából olyan szakon vagyok ahol az alapszakot szinte azonnal semmissé teszi a mester.

Ergo elég majd abban a 2 évben felköltöznöm Pestre és nem most. :)


FOSZK esetében meg ne legyél buta... egyáltalán nem éri meg utazgatni.

Ha meg alapképzésre is mész tovább a pluszpontot ugyanúgy megkapod csak annyi, hogy ha területileg más suliba mész nem biztos, hogy minden tárgyadat elfogadják.

2018. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!