Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőről nappali tagozatra...

Levelezőről nappali tagozatra ugyan azon az egyetemen, vagy nappali tagozatról egyik egyetemről nappali tagozatra a másik egyetemre? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés

2017-ben érettségiztem, biológiából emelt szinten. Jelentkeztem egyetemre de nem oda vettek fel ahova szerettem volna menni (1 ponttal csúsztam le). Egy évet kihagytam, jelenleg folyamatban van a második nyelvvizsga is. Azzal együtt lesz 417 pontom. A cél SZTE pszichológia lenne, önköltséges formában, azonban ott 420 volt a ponthatár, tehát valószínűleg nem fognak felvenni (vannak csodák, hiszek is bennük, pl. hogy lejjebb viszik a ponthatárt, vagy hogy nyerek a lottón, de ezt most ne vegyük figyelembe). Ugyan akkor még két lehetőséget látok magam előtt:

1. Felvételizek SZTE pszichológiára levelező formában, (tavaly 401 pont volt a ponthatár),és onnan próbálok meg átmenni nappalira.

VAGY

2. Felvételizek egy másik egyetem nappali képzésű pszichológia szakjára, (pl. tavaly DE 392 pont, PTE 388 pont) és onnan próbálok meg átjelentkezni az SZTE-re.

A kérdés az, hogy az 1. vagy a 2. lehetőség a valószínűbb? Melyikkel érhetek (hamarabb) célt?

(Tudom hogy keretszámok vannak. Ua. azt is, hogy nem feltétlenül iratkozik be mindenki, vagy hogy menet közben eltávoznak.)

Ha végigolvastad a regényemet, nagyon köszönöm. Ha válaszolsz is, akkor meg nagyon nagyon nagyon köszönöm.<3

(A "haijjetkédezemennyéédógózní" típusú hozzászólásokat azért nem köszönöm annyira).



2018. febr. 4. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nincs tapasztalatom átjelentkezésben, és az öt évnyi pszichológia szakon eltöltött idő alatt senkivel sem beszéltem, aki átjelentkezett volna. Annyit viszont tudok javasolni, hogy az SZTE-n az illetékes tanulmányi hivatalt lenne érdemes felkeresned. Ők tudják a legtöbb infót az átjelentkezésekről, rajtuk keresztül zajlik ez, így biztosan ismernek konkrét eseteket is, tudnak neked felvilágosítást adni a lehetőségekről.


Egyébként direkt az önköltségesre hajtasz, vagy azért választottad ezt a verziót, mert tudod, hogy az államira nem tudsz elég pontot összeszedni?

2018. febr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pszichóra felvételi tárgy a nyelv. Nem járnál jobban egy emelt nyelvi érettségivel, mint egy plusz nyelvvizsgával?
2018. febr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat :)

#1 Igen, az állami minimum ponthatár (ha jól hallottam) törvényileg van szabályozva, szóval az fix hogy oda nem jutnék be. Akkor majd felkeresem őket és zaklatom kicsit őket. Am te melyik egyetemen végeztél?

#2 Sajnos az érettségire való jelentkezésről lecsúsztam idén, egy évet meg nem szeretnék várni. :/

2018. febr. 4. 19:48
 4/6 anonim ***** válasza:

február 15. az érettségi határidő.

És míg nyelvi érettségin én még bukással nem találkoztam, sikertelen nyelvvizsgával meg elég sokkal, hát nem kérdés, melyiket tanácsolom nyelvtanárként.

2018. febr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem légből kapott ötlet, de lehet nem volt eléggé átgondolt ebből a szempontból. Németből már van nyelvvizsga, meg abból érettségiztem is. Angolt 4 évig tanultam, szeptembertől pedig magántanárhoz járok. Gondoltam két legyet egy csapásra, mert ugye (ha jól olvastam) a legvégén 2 nyelvvizsga kell a diploma kézbevételéhez; illetve angol nélkül manapság ugye nem sokra megy az ember.
2018. febr. 4. 20:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Számolni kell, mert ha lenne angol emelt és abból számolnának pontot, akkor az többet érhet a nyelvvizsgánál.
2018. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!