Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakma illene hozzám?...

Melyik szakma illene hozzám? Mi legyek?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy úgy érzem szükségem van egy célra. Több dolog érdekel de nem tudok dönteni hogy mivel jutnék valamire. Szeretek nyelveket tanulni az angol mellett tanulok görögül és japánul. A gimnázimban még fel kell vennem egy majd egy nyelvet valószínűleg a németet fogom esetleg a franciát de a latin is érdekel (csak hát holt nyelv). Imádom a történelmet az iskolában szín ötös vagyok ebből a tárgyból.Hobbiból szoktam olvasgatni távol keleti kultúrák történelmét.Jó vagyok rajzból elég kreatív vagyok mindig ki tudok valamit találni illetve egész élethűen rajzolok portrékat, de nem tudom mit kezdjek vele. Gondolkoztam hogy reklám grafikus legyek. Közel áll hozzám a média is. Érdekel hogy hogy lehet hatni az emberekre. Szivesen szereplek el szoktam járni reklám castingokra. A színészet is érdekel.Szeretek szövegkönyveket is írni de azt hallottam hogy dramaturg szakmába nehéz bekerülni. Egy időben érdekelt a divatvilág is elég sok divattörténeti könyvet elolvastam. Kipróbáltam már a modellkedést de alacsony vagyok így nem szerződtethetnének le és nem is annyira szimpatikus az egész. Viszont szívesen terveznék ruhákat. Ezek azok a dolgok amik érdekelnek.Szerintetek? Mi lehetnék?

2018. febr. 4. 17:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Kicsit hosszú lett és nem tagoltam rendesen.^^" Bocsi. Amúgy 13 éves vagyok és lány. Nagyon gyenge vagyok fizikából és matekból a reál tárgyak távol állnak tőlem.
2018. febr. 4. 17:39
 2/3 anonim válasza:
Ezek alapján rengeteg minden lehetsz, sok mindenhez értesz/belekostoltál. Szerencsére nem kell még választanod, ha nem reál tárgy az irány akkor pedig sztem főleg nem. Ha középsuliba egy általános szakos gimibe mész, az tökéletes, onnan lehet egyetemre menni, nyelvet is tanulhatsz ott, és a gimi éveiben kialakul még benned mi akarsz lenni ezek közül amiket felsoroltál. Érnek majd behatások, élmények, amik segítenek dönteni. Most még nem igazán kell, hacsak nem a művészet-rajz irány a legvonzóbb neked, mert akkor érdemes olyan suliba menni. De akár onnan is mehetsz bármilyen egyetemre/fősulira. Szóval még ne válassz, hanem érdeklődj továbbra is ennyi sok minden iránt, mert ez szuper! ;)
2018. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.^^
2018. febr. 7. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!