Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment vagy pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni melyik éri meg jobban, melyikkel lehet jobb álláslehetőségekhez jutni? Illetve ha valakinek van pénzügyes diplomája elhelyzkedhet-e gm-es területen, és fordítva is?

Valamint ha valakinek nem megy a pénzügy átjelentkezhet gazdmenre?



2018. febr. 5. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Hozzám közelebb áll a gazdálkodás és menedzsment ( arra is fogok majd menni)

Mindenhez ért valamennyire ( számvitel,pénzügy stb ) de 1ikhez sem annyira, mintha csak azt tanulná


Pénzügy számvitelre egyébként én a könyvelés miatt nem megyek a pénzüggyel nincsen gondom

Itt leginkább könyveléssel foglalkoznak, általában adnak a diploma mellé mérlegképes igazolást is

2018. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Lemaradt, hogy az elsővel szerintem inkább érdemes még tanulni ( GAzd menedzs.)

A Pénzügy Számvitellel sokan konyvelok lesznek, általában szoktak még rá húzni egy mesterképzést, de könnyen elhelyezkedsz anélkül is

2018. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

A pénzügy-számvitel jobban megéri, mivel gazdasági állásoknál többnyire bármelyik gazdasági diploma jó, viszont pénzügyi/számviteles munkára többnyire nem vesznek fel olyat akinek nem psz-s diplomája van. Persze vannak kivételek is, de ez a leggyakoribb. Azért nem csak könyvelőnek mennek, ahhoz elég lenne egy sima mérlegképes tanfolyam is.

Viszont személyiségfüggő melyikkel jársz jobban, én PSZ-n tanultam de sokan otthagyták, mivel nagyon száraz és magolós szak. Hozzám ez közelebb áll, mint a gazdmen. Átjelentkezni csak úgy nem könnyű, vagykérvényezni kell az egyetemen aztán vagy elfogadják vagy nem másik esetben meg újra kell felvételizni. A gm mindenből ad egy keveset, viszont mivel alapozó szak szinte egy jó mester ajánlott hozzá. Van akinek pont ez tetszik benne, hogy nem kell elköteleződni egy irányba, sokféle mesterre mehet tovább. Mivel én voltam biztos hogy megyek-e mesterre nálam kapásból kiesett ez a szak emiatt.

2018. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

A PSZ összességében jobb választás abból a szempontból, hogy keresettebb diploma, és már alapszak után is könnyen el tudsz helyezkedni relatíve jó fizetéssel.

Gazdmenen ez egy fokkal nehezebb, nagyon jó alap mindenre, de önmagában egy kicsit nesze semmi, fogd meg jól dolog. Egy mester, egy másik diploma, vagy nagyon jó idegennyelvismeret nélkül nem könnyű jó pozícióban elhelyezkedni, de ha nem kifejezetten pénzügyi vagy számviteli területen képzeled el a jövődet, semmilyen hátrányban nem leszel a PSZ-esekhez képest.

A PSZ-esek több konkrétumot tanulnak, GM-en sok kurzus esetén egyfajta szemléletmód alakítás zajlik, esettanulmányokat oldunk meg, stb. Ebből adódik, hogy egy PSZ-es könnyebben tud elhelyezkedni pl. egy HR-es pozícióban, mint egy GM-es a pénzügyi osztályon- de abszolút átjárható.

És igen, az átjelentkezés megoldható a legtöbb helyen, általában az első 2-3 félév után. Ha később váltasz, lehet, hogy az már csúszással fog járni (én 4. félévben váltottam, és fél év csúszásom lesz).

2018. febr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. febr. 6. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!