Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek magántanuló?

Hogyan lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés

Jelenleg gimnáziumba járok 9.-es vagyok.

Többféle ok miatt szeretnék magántanuló lenni.

-Több szabadidő

-Több idő a szakmára ami iránt érdeklődöm.

-Maga az iskolai rendszer (tanárok.stb)

Egyáltalán nem egy felháborodott "gyerek" vagyok aki nem szeretne tanulni,vagy ilyesmi.

A mostani sulim nem azt a szakmát adja ami nekem kell,illetve nem is szeretnék menni egyetemre,tehát már a gimi maga fölösleges (szerintem).

Szeretnék magántanuló lenni,itthon tanulni tanárral,egyedül. Majd később ebből lerakni egy érettségit,és utána menni oda ami érdekel,az pedig a személyi edző képző szakma. Ezt elvégezném,és utána mennék dolgozni. Ezt teljesen komolyan gondolom,több időm lenne ennek a tanulására,meg maga a szabadidőm,ami több lenne,nem lógni szeretnék,hanem mindenképp a személyi edző szakot elvégezni,utána járni még jobban. (Testépítő téren)

Azt hiszem nem vagyok már tanköteles,mivel úgy tudom 16 éves korig vagyok az,és én 16 vagyok,tehát most nem tudom hogy még az vagyok,vagy már pont nem...

Hogyan tehetném meg ezt a magántanulói lépést?

Tapasztaltabbak véleményét várom,nem kritikát,csak is segítséget ezzel a dologgal kapcsolatban.


2018. febr. 5. 17:18
 1/7 A kérdező kommentje:
UI.: nem szeretnék sulit váltani,jobbnak látom ezt a lehetősget. :)
2018. febr. 5. 17:19
 2/7 anonim ***** válasza:
Az igazgatóval beszélj.
2018. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána mit jelent magántanulónak lenni. Egyedül kell felkészülnöd mindenből, az iskola, tanárok ebben nem segítenek (van kivétel, de ez rád nem vonatkozik).Azaz vagy külön tanárhoz jársz,, vagy egyedül tanulsz.EZ mondjuk a humán tárgyakból még csak elmegy, de a reálokból annyira nem vicces.
2018. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen pontos lépéseket kell végig járnunk, hogy magántanulók lehessünk?

Először is azt kell eldöntenetek, hogy jelenlegi iskolában folytassa-e a Gyermeketek a tanulmányait vagy új iskolába jelentkezzen.

Ha a saját iskolájában szeretne Gyermeked magántanuló lenni:

Akkor Neked, mint szülőnek kérelmet kell benyújtanod az iskola igazgatójához, és ebben kell megindokolni , hogy miért szeretnéd gyermekedet a magántanulói/egyéni tanrendű státuszba írtani.

Ezt követően az iskola igazgatója dönt a kérelemről:

1. Ha úgy dönt, hogy a tanulónak hátrányos, hogy ilyen módon tegyen eleget a tankötelezettségének, akkor értesíti a lakóhelye szerint illetékes jegyzőt és a jegyző dönt, hogy a tanuló milyen módon teljesítse a tankötelezettségét.

Hátrányos helyzetű tanuló esetén a döntéshez az igazgatónak be kell szerezni a Gyermekjóléti Szolgálat véleményét.

2. Ha megadták az engedélyt, akkor minden szükséges információt is megadnak, az osztályozó vizsgákra való felkészüléshez.

2018. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. febr. 5. 19:36
 6/7 anonim válasza:
Figyelj én még általanosba járok, de magántanuló vagyok(hosszú story). Nem éri meg. Nagyon kemény a vizsga, azt az ideget amit én átéltem senkinek sem kívánom. Az egyik tanár(aki amúgy bizonyos okokból utál) direkt nem írta fel amit kérdezett, csak pár dolgot. A verseket nem is kérdezte, nehogy már véletlen jó jegyet kapjak rá. A többi segített, de azokból kifogtam azokat amikre pont mondtam, hogy remélem ezt nem kérdezi, mert pont nem tudtam. Szóval ne legyél.
2018. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó,ugy tudom hogy ha bemész dolgozatokra és lesz 3 jegyed legalább,nem kell vizsgáznod...
2018. febr. 8. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!