Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott közgazdaságtan,...

Alkalmazott közgazdaságtan, nemzetközi gazdálkodás vagy gazdálkodás és menedzsment (Corvinus)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A dilemmám a következő:


AK-t néztem ki magamnak még régebben. Matekból elég jó vagyok (stabil ötös), de ami fontosabb, hogy szeretem is, érdekel, de azért van bennem kétség, hogy odavaló vagyok-e. Félek, hogy túl "száraz" lenne, vagy hogy nehezen tudnék majd érvényesülni.


Gondoltam NG-re is, mivel két nyelven felsőfokon beszélek, németül pedig alapfokon. Mások szerint pont emiatt a szak egyik legnagyobb előnye (két nyelvvizsga) számomra nem lenne igazán kifizetődő.


Gazdment harmadikként írtam be, biztos ami biztos alapon.


Melyik a legkeresettebb diploma? Minden megosztott tapasztalatért, tanácsért hálás vagyok (corvinusosoknak főleg :) )



2018. febr. 5. 21:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, Corvinus-osok 90%-a úgyis megy tovább mesterre, sőt általában megcsinálják mellette a cems mesterszakot is. Mindegyiknek lesz jó munkája, bármelyik szakot választod.

Alkalmazott közgáz "szárazsága" mondjuk azzal orvosolható, hogy sokan felveszik mellé az SPM-et, (speciális pénzügyi matek) így lesz egy kis üzleti/pénzügyi szemléletük is, mert ugye az AK az inkább a klasszikusabb közgazdaságtudományhoz áll közelebb, ami inkább társadalomtudomány, nem üzleti (társadalmi elemzések, munkanélküliség, monetáris politika stb) erős matekos támogatással.

2018. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!