Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes két külön...

Szerintetek érdemes két külön terület diplomáját megszerezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén érettségizem és két szakot néztem ki magamnak:

-Nemzetközi gazdálkodás(BCE vagy ELTE)

-Biztonság- és védelempolitika(NKE)


Őszintén, mivel elég rossz volt a matek felkészítés, ezért kicsit félek olyan területen tanulni, ami reál irányú, mivel bár azt gondolom hogy fel fogom tudni venni a vonalat, azért az elég biztos, hogy nem én leszek az a tanuló, aki a legjobbak közé fog tartozni, ami engem zavar, mivel szerintem egy fontos szempont, hogy tudj jó lenni abban, amit tanulsz. És picit ez miatt is jobban húz a szívem az utóbbi felé, viszont az is igaz, hogy gazdasági diplomával (feltéve, hogy jól intézi a dolgait az ember) azért magasabb fizetést lehet kapni(ez nem pénzéhséget jelent, családi dolgokról van szó) illetve az utóbbi 95%-ban állami szférát jelent.


A kérdésem igazából az, hogy érdemes lenne mondjuk először elvégezni egy nemzetközi gazdálkodást és utánna

elmenni a közszolgálatira és ott mesterig vinni, ezáltal egy komplexebb tudást megszerezni, mellyel specifikusabb állásokhoz is kompetensebb lennék, mint akik szimplán a közszolgálatin végeztek vagy inkább hanyagoljam ezt, mert túl sok idő menne el vele és azokat a dolgokat megtudom tanulni a munkahelyen is és többet érne ha 24 évesen már dolgoznék 27-28 helyett.


Előre is köszi!



2018. febr. 5. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
A nemzetközi gazdálkodás full matek(szimplán beütöttem a keresőbe, hogy tantárgyak nemz. gazd.). Bizpolon is van matek keményen (mikroökonómia, makroökon., statisztika, stb.), de ott rengeteg a seggelős tárgy is. Ezeket mérlegeld.
2018. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Akár csak szakma tanulás terén miért is ne? Ha az ember több mindenben jártas annál több a lehetősége, én 3 különböző szakterületen szeretnék alkotni valamit :)
2018. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!