PPKE vagy Pannon Egyetem Anglisztika?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én Budapesten lakom és most állok egyetemi jelentkezés előtt. Az első helyre elvileg az ELTE fog kerülni, de mivel oda nem biztos, hogy lesz elég pontom, ezért még legalább két egyetemet megjelölök. Az egyik a PPKE a másik a Pannon Egyetem. Ha minden jól megy mindkét helyre meglesz a pont, ezért nem tudom, hogy melyik lenne jobb. Igazából egyszerre érzem, hogy kipróbálnám a kollégiumi életet és elszakadnék már kicsit itthonról, és azt, hogy olyan jó lenne csak délelőtt bemenni aztán este hazajönni a megszokott otthonomba. Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy milyen a kollégiumi élet, ti hogyan döntenétek és, hogy esetleg sokkal kiemelkedőbb-e az egyik egyetem mint a másik.

Az Anglisztika már végleges, de azért erről is szívesen olvasok véleményeket!



2018. febr. 6. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. Mindenekelőtt azt mérlegelném, hogy milyen az otthoni légkör, mennyire támogatóak a szüleid. Mindenképpen beszéld meg velük is, hogyha kollégiumi lakhatást választasz, hozzá tudnak-e járulni. Ha mindkét lehetőség felmerül, Szerintem ők azt fogják javasolni hogy maradj otthon amíg tanulsz. Nagyon szerencsés vagy, mert nagyon sok olyan ember van aki inkább diákhitelből megél valahogy csak ne kelljen otthon elviselnie a szüleit mert olyan a kapcsolat.


Azt is lehet hogy kollégiumban kezdesz, aztan meglátod hogy milyen az élet így. De ha jó otthon, bizonyára keményebb közeg lesz a kollégium. Koleszból ki is tudsz iratkozni, és akkor bejárós lehetsz. Sok kollégiumi helyért megy csata, mert többnyire szűkös a létszám kapacitás.


Én, ha a szüleim olyanok lettek volna, biztos hogy otthon maradok amíg tanulok. Minden máshogy sokkal nehezebb. Persze minden relatív.


Szinten anglisztikara jelentkezem, bar én már felnőtt fejjel. :)

Remelem tudtam valamit segíteni.

2018. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, egy fontos kérdésre nem adtam választ. Az ELTE egyértelműen kiemelkedő a listádból, a másik kettő nagyjából egy szinten lehet. Talán egy budapesti egyetemnek picivel nagyobb lehet a presztízse mint egy vidékinek. Ez abból a szempontból lehet majd érdekes, amikor állást pályázol meg.
2018. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettél! Még közben tervbe jött a Károli Gáspár Református Egyetem is. Arról mi a véleményed? Most már inkább úgy vagyok vele, hogy inkább maradok itthon úgyhogy (ELTE után) leginkább az és a Pázmány van szóban. A kettő közül inkább melyik? Előre is köszönöm!
2018. febr. 8. 13:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 2. helynek a Károlit írnám. (1-2. voltam)
2018. febr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem mindenben, de nyelvekben kifejezetten erős a Pázmány. Szóval ha első helyre nem akarod semmiképp, én másodikra azért betenném.


A Pannont nem ismerem, de az anglisztika amúgy is olyan diploma aminél az számít mit hozol ki belőle.


Keress majd valami nyári melót mellette 2. vagy 3. évben hogy legyen gyakorlati tapasztalatod, és onnan jó vagy!

2018. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én anglisztikát tanulok Pannon Egyetemen, így erről tudok neked pár dolgot mondani. Előtte a ELTE szombathelyi kirendeltégében tanultam, de az a hely nagyon nem volt szimpatikus, így a PE-re váltottam - mi életem egyik legjobb döntése volt. Tanárok nagyon közvetlenek, tényleg foglalkoznak veled, mint mondani szokás: nem csak egy neptun kód vagy (ELTE-n valószínűleg ez lenne). Kurzusuok is színvonalasabbak, érdekesebbek stb.

Kollégiumi élet terén is PE a nyertes számomra.

Kiemelném mégegyszer, hogy nem a pesti, hanem a szombathelyi ELTE-n voltam.

Kérdésed volna irányomba, nyugodtan írj privát üzenetet!

2018. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!