Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME VIK kérdések: tényleg...

BME VIK kérdések: tényleg annyira rossz, mint ahogy azt híresztelik?

Figyelt kérdés

Tényleg annyira brutális, mint azt páran állítják? Milyenek az előadók, gyakvezetők? Előadások értelmesek, vagy csak a pdf-ből ppt-ből felolvasós darálós? Rámennek a diákok szopatására a tanítás helyett? Milyenek a számonkérések? Inkább elméleti, vagy gyakorlati matek vizsgák vannak? Fizika izzasztó? Programozáson programozni kell, vagy inkább az elméletre mennek rá a számonkérésben? Az angolos áthallgatás elérhető egy közlegénynek, vagy csak a felső elitnek? Egész héten zajlik az oktatás, vagy főként csak heti négy napban? Hallgató társak mennyire segítőkészek, pl. Facebookon van bőven kidolgozott anyag, vagy leginkább magamra hagyatkozhatok? Esetleg csoportos korrepetálások szoktak lenni? Na és a bukott krediteket tényleg ki kell fizetni?


Bármi hasonló tapasztalat, tudnivaló?


Leginkább mérnökinfón gondolkozok, de lehet az új üzemmérnököt is meggondolom.



2018. febr. 6. 02:25
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Hát, figyelj, amikor az én időmben körbenéztem az egyetemen, az egyetem arról szólt, hogy iszonyú nagy fejek voltak ott. Mármint a saját szakmájukat tekintve vezető egyéniségek. Ezek közül, az öt évet végigjárva összesen nagyjából kettőről bizonyosodott be, hogy tanítani is jól tud. Ez már csak ilyen.

Mivel - szintén az én időmben - az egyetem még leginkább gondolkodás használatára szeretett volna rábírni, némi humorral még az is lehetne mondani, hogy lehet, hogy a tudás át nem adására képtelenség is felvételi követelmény volt a tanároknál. :)


Már csak a nézőpontod helyesebb irányba taszigálása végett. :)

2018. febr. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tanulsz, brutális, amúgy nem az

Előadás van hogy darálós diasoros, de általában értelmmes, tárgyfüggő

Matek számonkérésen feladatokat kell megoldani leginkább

Fizika mérnökinformatikán kb nulla, attól ne félj (középiskolás anyag picit kiegészítve)

Programozás számonkéréseken bizony programozni kell, papíron (de van kreatív házifeladat is)

Vannak tárgyak, amiket fel lehet venni angolul, illetve hallgathatod az egész képzést németül is

Egész héten, változó egy nap mennyit vagy benn órán (lehet csak reggel egy előadást, lehet reggeltől este nyolcig) - persze ha mintatanterv szerint haladsz

Hallgatótársak nagyon segítőkészek általában, Facebookon is szoktak jószívű emberek saját jegyzetet megosztani, de az interneten kb. végtelen VIK-es jegyzet érhető el ( [link] - összes dolog programozás 1-hez, [link] + google a barátod)

Vannak úgynevezett seniorok, ők felsőbbévesek, akik önként mentorálják a gólyákat, időről időre tartanak nekik csoportos felkészítéseket, próba zh-kat stb

Ha krediteket buksz, azért máshol is fizetni kell


+ igazi heringparti lesz jövőre (500 villamosmérnök, 700 mérnökinfos, 400 üm informatikus)

+ mérnökinfo: ezt válaszd, ha tovább akarsz tanulni mesterre, vagy hosszútávban gondolkodsz

+ üm informatikus: ez lesz az első évfolyam, teljesen zsákbamacska, dupla vagy semmi; ezt akkor válaszd ha minél előbb munkába akarsz állni, illetve nem vagy penge matekból, fizikából, vagy úgy érzed nem bírnád a BSc-t

2018. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Huuuh :) Most ezzel engem is megijesztettél.


Majd szeptemberben találkozunk :')

2018. febr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

A hallgatók 15%-a szerint nem rossz a BME VIK MI képzése, bár nem biztos, hogy ők azt mondanák, hogy ha még egyszer kezdenék, akkor is a bME VIK-re jönnének.


Lényeg, hgy mindenhol nagyon sokat kell tanulni, csak a másik egyetem MI szakján van is értelme.

2018. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Kár, hogy itt nem lehet visszaolvasni a válaszolók korábbi válaszait, az 58%-os élete, hogy a BME-t fikázza, mivel nem tudja elvégezni :D
2018. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jövőre találkozok az 58%al :) Fizika 1-en xD
2018. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Azta, megint megjelent az 58%-os válaszoló :D:D
2018. febr. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!