Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jelentkezem egyetemre BA...

Ha jelentkezem egyetemre BA képzésre, akkor valóban nem kell emelt szintű érettségit csinálnom, ha már van szakiránynak megfelelő FOKSZ oklevelem?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy az ilyen végzettség kiváltja pontszámításnál az emelt szintű érettségit.
2018. febr. 7. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul hallottad.
2018. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor mégis milyen módja van annak, hogy ne kelljen emelt érettségit csinálnom? Max idegen nyelvből mennék, de abból már van nyelvvizsgám. Jó pár éve érettségiztem, de emeltet semmiből sem csináltam.
2018. febr. 7. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mas modja.
2018. febr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Semmivel se válthatod ki az emeltet, ha más nem akkor csináld meg idegen nyelvből.
2018. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
De kiválthatod, ha az adott szakon számolnak felsőfokú oklevélből pontot. Keresel egy olyan alapszakot, ahol nem bemeneti feltétel az emelt érettségi, 3-4 év alatt lenyomod, megkapod a diplomád, majd ezzel a diplomával már jelentkezhetsz olyan szakra, ahova kell emelt érettségi, ha az adott intézmény számol pontot oklevélből.
2018. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Kapcsolódó diplomának kell lennie, hogy számoljanak pontot másfelől ki a fene végez el egy minimum 3 éves képzést és pocsékolja az állami féléveit vagy fizet csak hogy ne kelljen emelteznie? Nem minden egyetem számít ilyen módszerrel pontot amúgy se, össze-vissza van melyik intézményben van erre lehetőség és mihez mit számít be. Simán lehet még így is, hogy inkább kérik az emelt érettségit még ha van is kapcsolódó diplomája, úgyhogy ez se egy használható megoldás.
2018. febr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!