Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 58 pontos felvételivel felvehe...

58 pontos felvételivel felvehetnek jó gimnáziumokba?

Figyelt kérdés
Nagyon elrontottam a matek részét, így sajnos csak 17 pontos lett. A magyar 41. A 7. évvégi és a 8. félévi átlogom is olyan 4,6-7 körül van.

2018. febr. 8. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó gimnázium az , ahol jó érzed magad. Egy közepes gimi simán összejöhet , a lényeg úgyis az egyetem vagy szakma.
2018. febr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha budapesti vagy, akkor mindenképpen tudsz találni jó gimnáziumot magadnak. Olyan értelemben, ahogy az első írta, jó társasággal, jó tanárokkal, jó helyen... olyat, ahova szívesen jársz be.

Nem az elit gimnáziumokat kell megcéloznod nyilván, de nem is az a lényeg. Próbálj egy nyelvi vagy humános osztályt találni magadnak egy közepesen erős gimnáziumban. Szerintem az a fontos, hogy egy valamit legalább emelt szinten tanulj, és abból legyél jó, ha meg a matek nem az erősséged, akkor majd nem olyan irányba mész tovább érettségi után sem és senkit nem fog érdekelni. :)

2018. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit értesz jó alatt...példát tudsz írni melyik tetszik?
2018. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Hát valami gyengébb gimibe
2018. febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát,attól függ,mit jelent a jó gimnázium.

Pl lehet az is valakinek, hogy nem hajtják ájulásig, és hagyják őt élni, és figyelembe veszik, hogy a gyerek ő is csak egy ember, nem valami természetfeletti képességekkel bíró teremtmény, és akárhogy hajtják , nem lesz belőle az sosem. Mivel ő is csak ember. Nem lehet jó mindenben. De olyan értelemben is lehet pl, hogy erős iskola, ahol nagyon sokat követelnek, szóval nagyon "magas színvonalú", meg "elit" is jelentheti a jót; meg hogy nem hajtanak szét, nincs is lazsálás, de jó a légkör, meg kellemes az épület maga, öröm benne tartózkodni, és még a közösség is jó, valamint a tanárok is jól magyaráznak, és emberbarátiak, szóval nem valami bestia-szelleműek:)

2018. febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*Amúgy szerintem tudsz így is jóba, elvárásaidnak megfelelőbe kerülni. A legtöbb-pontos-diákok csak a legmagasabb-pontos iskolák helyeit foglalják el maguknak, töltik fel. De nem csak a "legelitebb" iskolák léteznek:)
2018. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem budapesti vagyok :( Inkább Székesfehérvári iskolákban gondolkozom
2018. febr. 11. 10:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó alatt pedig azt értem hogy nem nagyon erős (pl. Teleki) de nem is nagyon gyenge (nekem azt mesélték a Hunyadi nem nagyon jó). És igen, mindenképp nyelvi osztályba szeretnék kerülni
2018. febr. 11. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!