Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki segítnekem pár válassza...

Valaki segítnekem pár válasszal emeltszintű kémia érettségivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
11. osztályos lány vagyok, jövőre érettségizek. Angolt és biológiát tanulok emelt szinten. Tizedikben, mikor ki kellett választanom, hogy milyen tantárgyat tanuljak 11.-ben emelt szinten, nem választottam a kémiát. Ez egy hosszú sztori, hogy miért, most nem megyek bele. Annyit viszont hozzá szeretnék tenni, hogy nincsen semmi bajom a kémiával. Mára viszont teljesen meggondoltam magam, és biztosra tudom, hogy állatorvos akarok lenni. Iskolán kívül szeretném magam felfejleszteni emelt szintű kémia érettségire. Kérdésem az lenne, hogy milyen könyveket érdemes hozzá beszerezni, egyedül meg lehet-e csinálni vagy járjak magán tanárhoz, illetve ha most elkezdem tanulni, és a nyaramat is rászánom az intenzív kémia tanulásra, akkor ennyi idő alatt fel tudok-e készülni emelt szintű kémia érettségire?
2018. febr. 8. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Villányi Attila készintű érettségis könyve+munkafüzete, mozaikos könyvek, ötösöm lesz kémiából a számolásokra. Érdemes lenne rákérdezni, hogy érettségi évében nem járhatnál e be a faktokra. Egyedül is simán fel lehet készülni, de tanárral azért könnyebb. Akkor sincs semmi baj, ha érettségi után kihagysz egy évet és akkor készülsz a kémiára. Ha az egyetemmel kapcsolatban van kérdésed, akkor írhatsz nyugodtan, állatorvosira járok.
2018. febr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Igen az is eszembe jutott, hogy bejárok faktra, de azzal az a probléma, hogy nagy valószínűséggel nem ugyanott fogok velük tartani. És gondolkodtam azon is, hogy halasztok egy évet, csak attól félek, hogy kiesek a tanulásból és nehezen fog menni az egyetem.
2018. febr. 8. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!