Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen kilátások vannak...

Milyen kilátások vannak pszichológia mesterképzés elvégzése után?

Figyelt kérdés

Gondolok itt továbbtanulásra, szakosodásra. Vagy mesteren már szakosodnak a pszichologiasok?

Illetve összehasonlítva egy orvosival/gyógyszerészetivel melyik a szivatósabb/nehezebb?

Mennyire keresett egy kognitív tudományokra szakosodott pszichológus kutatómunka tekintetében?

Válaszokat előre is köszönöm.


2018. febr. 9. 21:38
 1/1 anonim ***** válasza:

A mesterképzésen már van szakosodás, de ez inkább csak specializáció, a végén a végzettség mindenkinek ugyanaz lesz (okleveles pszichológus). Ezután vannak a szakképzések (amik szakpszichológusi végzettséget adnak), illetve már a mester alatt el lehet kezdeni a módszereket.


Ha a kognitív pszichológia érdekel, már mesterképzés alatt mehetsz ilyen szakirányra, és elmélyülhetsz a kutatásban. Ezután szerintem a leggyakoribb út az a doktori képzés. Részleteiben nem tudok sokat erről az irányról és a lehetőségekről, mert én tanácsadás-iskolapszichológia szakirányon vagyok, és az alkalmazott területekbe jobban belelátok.

2018. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!