Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már volt (összesen) egy...

Ha már volt (összesen) egy aktív félévem egy egyetemen, de abba kellett hagynom két éve, kaphatok újból állami ösztöndíjat a teljes hat félévre, vagy már kiestem ebből?

Figyelt kérdés

2018. febr. 11. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
12 féléved van összesen, amit felhasználhatsz.
2018. febr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akár arra a szakra, akár egy másikra? Még nem döntöttem el, de az egyetem marad. Van remény?
2018. febr. 11. 17:20
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy pótfelvételizni az is tud, aki NEM adott be február közepéig kérelmet. Vagyis nem csak az, aki jelentkezett, és nem vettél fel sehova, hanem az is, aki nem jelentkezett egyáltalán februárban. Ez igaz például egy adott egyetem bölcsész szakjaira, és ugyanazon intézmény reálos szakjaira is?
2018. febr. 11. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pótfelvételin csak azokat a helyeket hirdetik meg, ahol nem teltek be a helyek és csak önköltségesen. Ha államilag támogatottan szeretnél jelentkezni, akkor február 15-ig kell jelentkezned, legfeljebb 6 helyet jelölhetsz meg (3 ingyenes, utána 2000 Ft/szak). Július 11-ig egyszer módosíthatod a sorrendet, ráérsz addig eldönteni, hogy melyik szakra jelentkeznél. Ha ugyanarra a szakra jelentkezel, akkor el tudod fogadtatni az elvégzett tárgyaidat, így lehet rövidebb a képzési idő.
2018. febr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!