Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó fizika/kémia könyvek,...

Jó fizika/kémia könyvek, amikben "minden" benne van?

Figyelt kérdés
Imádom a természettudományokat, különösen a csillagászatnak élek mostanában, és szeretnék tanulni sulitól független. Jó könyvek? Apukának rengeteg van, mivel fizikus, de mindegyik egy - egy területre van szakosodva.

2018. febr. 12. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Keress gyerekeknek valót, abba van több minden is, tömören.
2018. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Dr. Szalay Béla: Fizika - ez egy összefoglaló könyv a gimis fizikából.
2018. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jaa, mamúgy azt elfelejtettem, hogy nem igazán tankönyvekre gondolok + 14 éves lány vagyok. De #2,/ köszönöm, megnézem. :)
2018. febr. 12. 20:03
 4/10 anonim válasza:

Szia!

Stephen Hawking könyveit olvastad már? Pl.: Az idő rövid története, A világegyetem dióhéjban, Fekete lyukak. - Én Az idő rövid történetét olvastam, nagyon jó összefoglaló.- Meglepően sokan olvassák.

(Nekem még John Gribbintől a Schrödinger macskája van meg-kvantumfizika. Csillagászat: van egy olyan sorozat, hogy Rekordok. Abból a Világegyetem-1 A Naprendszer, és a Világyetem-2 Csillagok-galaxisok. Nem tudom hogy van e harmadik része.)

Ja, és én is 14/l vagyok. :) (Azta, az apukád fizikus. Szuper lehet.)

2018. febr. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen ismerem Stephen Hawkingot. Hihetetlen ember :) Csillagászos könyvekből nekem igazából nincs is hiány, megvan az Univerzum teljes története (bookazin), Bolgyók és csillagok, illetve csomó asztrofizika, kvantumfizika és egyéb szakirodalom. Nekem inkább olyanra lenne szükségem, ami a nagyon alapoktól az elég komoly szintig tartalmazza a fizikát, és nem csak leírja a tényeket.... Hanem foglalkozik az adott törvény bizonyítékaival, felfedezésével, okaival... MINDENT TUDNI AKAROK :)


Nagyon köszi a tippeket, majd átnézem. És jó tudni, hogy van még velem egyidős, akinek nem a sminkelés jelenti a tudományt :D

2018. febr. 13. 17:18
 6/10 Tom Benko ***** válasza:

Litz József et al.: Fizika I-III

Richard P. Feynmann: Hat könnyed előadás

Richard P. Feynmann: Mai fizika I-IX

2018. febr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A "Mi fán terem a kémia?" nagyon jó. És minden benne van. Remélem segítettem.
2018. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #6 -7!!!
2018. febr. 14. 19:13
 9/10 anonim ***** válasza:

továbbá

Budó - Kísérleti fizika 1-3 (online is a tankönyvtárban)

Simonyi - A fizika kultúrtörténete (fájlcsere)

2018. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
@9: A Fizika kultúrtörténete olyan szép könyv, azt érdemes megvenni! Budó meg már kicsit öreg, helyette jobb a Litz (főleg, mert a kiváltására készült).
2018. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!