Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen megbecsült szakok...

Milyen megbecsült szakok vannak melyeket el lehet végezni diszkalkuliával, s el is lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

Pl. azt tudom, hogy orvosin nem kizáró ok, de nyílván piszok nehéz így elvégezni...

Mi van még?



2018. febr. 15. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel.
2018. febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam 9-ben állapítottak meg diszkalkuliát. Ennek ellenére matekból is érettségiztem ugyanúgy (mert az elektronika mindig is nagyon érdekelt és továbbtanuláshoz meg kellett) és most kezdtem a 3. félévemet villamosmérnöki szakon. Hát, nem egyszerű a matek, de kettessel eddig végig tudtam bukdácsolni rajta. Szerintem el fogom tudni végezni, szóval ebből kiindulva több olyan szak van ami elvégezhető diszkalkuliásként, mint ami nem.
2018. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nálam még általánosban állápították meg, fel is mentettek belőle teljesen. Így 10.-ig nem is éreztem, hogy kéne tanulnom matekot... Csak utána jöttem rá, hogy nehéz lesz nélküle egyetemre menni. Nem tudtam beérni minden más mellett az osztályom 2 év alatt...

Így matek nélkül érettségiztem.

Ma sem nagyon érzem, hogy menne, mert az a baj, hogy nagy nehezen megtanulok pár dolgot mondjuk 2 hónap alatt, nagyon intenzív tanulással... Aztán egy hétig nem matekozok (mert pl. nincs időm) és ez alatt el is felejtek szinte mindent.


Neked hogyan sikerül eredményesen matekot tanulnod?

2018. febr. 16. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Baromi sok tanulással. 10. osztálytól kezdve napi szinten átlagosan 4-5 órákat foglalkoztam a matekkal, végig, minden nap, mind 3 évben. Meg nekem segített az, ha megkerestem minden témakörnél, hogy a valóságban mire is lehet azt felhasználni. És úgy már valamivel érdekesebb is lett az egész.
2018. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!