Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik informatikai szak adja...

Melyik informatikai szak adja a legátfogóbb, más területeken (főleg gazdasági) is alkalmazható tudást az első két félévben?

Figyelt kérdés

Külföldi egyetemre jelentkezek elsősorban, viszont beadom magyarokra is, arra az esetre, ha elrontanám az érettségit, vagy nem lenne meg a nyelvvizsgám (C2 kell). Ha nem jönne össze jövőre újrapróbálnám-viszont, abban az egy évben, elmennék egy informatikai szakra, és elvégeznék egy vagy két félévet. Tapasztalatotok szerint melyik egyetem melyik szakán tanítják leginkább azokat a készségeket, amit gazdasági szakemberként ténylegesen használni is fogok?


Tudom, kicsit későn írok, hisz ma van a határidő :)



#egyetem;továbbtanulás;informatika;felsőoktatás
2018. febr. 15. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Van programozó, mérnök meg gazdasági informatikus szak, azért annyira nem nehéz ezekből tippelni hogy melyiken tanítanak olyat ami kell egy gazdasági szakembernek.
2018. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gazdinfós (igaz, debreceni, én pedig Budapestre jelentkeznék) ismerősömtől tudom, hogy ők alapvetően informatikai tárgyakat tanulnak, s ettől külön gazdaságiakat.

Így, lehet, hogy a gazdinfó ad gazdasági alapokat is, de nekem pont nem erre van szükségem, hisz azt később úgyis megtanulom.

Alapszintű programozás, a szakterületen való kommunikáció, stb érdekelne.

2018. febr. 15. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Ergó szembeköpöd magad a kérdéssel.


A programozás is megtanulható később is, vagy a gazdaság is megtanulható később is.


Akkor konkrétan mi érdekel?

Ha csak a gazdaság menj el közgazdaságiba, ha csak a programozás akkor menj el programozónak, ha a kettő között akkor menj gazdinfóra.

2018. febr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A gazdaság érdekel, de

Egy olyan szakot keresek, amin elvégeznék egy v két félévet, és utána otthagynám. Elvégezni egy gazdasági szak elejét és utána belekezdeni ugyanabba a szakba valahol máshol, elég értelmetlen lenne, ezért gondolkozom valami máson, egy olyan szakon, aminek a legelején megszerzett tudását később is hasznosítani tudom.

Magyarán: Olyan szakot szeretnék választani, ami megismertet az informatika alapjaival az első egy-két félévben, s nem kezd el egyes, számomra, aki nem akar informatikai pályára menni, hasozntalan részéket agyonvesézni míg más, fontos alapdolgokat kihagyni.

2018. febr. 15. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Ahol jó az informatika képzés, ott az elsö 1-2-3 évben alapozás folyik. Matematika, programozás az alapoktól. Fogalmam sincs mit fogsz hasznosítani gazdasági szakemberként, de szerintem a matekot megtanulod a gazdasági szakon is, a programozás alapjait pedig szintén megtanulod ha szükséges lesz.


Ezen kívül tisztában vagy az állami féléveid számával, és hogy mikor kell visszafizetni a képzés árát?

2018. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ha jól értettem, akkor, ha magánra megyek, semmilyen kötelezettségen nem lesz-ha államira, és fél év után szintén semmilyen, ha egy évet maradok, akkor pedig az ösztöndíj fele.

Ha pedig másik szakra átjelentkezem, akkor ennyivel többet kell utána itthon dolgoznom.

Jól tudom?

2018. febr. 15. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!