Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A duális képzést mennyire...

A duális képzést mennyire lehet bírni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy csak vizsgaidőszakban és nyáron lehet menni dolgozni, amikor tanulni kéne.

2018. febr. 17. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Helytől függ pontosan hogy van. Igazából szorgalmi időszakban kéne tanulni amikor nem kell menni dolgozni (kiv a tavaszi és őszi szünet akkor kell), de ilyenkor is szabad a hétvége meg van évi 20 szabadnapod amit ki lehet venni. Napi 8 órát dolgoztatnak csak, este így is lehet tanulni. Ha a vizsgaidőszakra akarod hagyni a tanulnivalót húzós, de amúgy szerintem teljesíthető. Könnyebbnek tűnik így, mintha levelezőn lennék ahol heti 40 óra után kéne még péntek délután/szombaton órára járni és akkor valamikor megtanulni mindent. Nyilván sima nappalinál kicsit nehezebb így. Nyáron mondjuk nem értem mit tanulnál?
2018. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Undorító a duális képzés. Mindhárom fél szívből utálja és bánja.

Nálunk sok hallgató otthagyja, mert túl nagyok a követelmények(nálunk heti 2-3 napot+szüneteket+vizsgaidőszak felét be kell járniuk)

Nem lehet 3asnál rosszabb tanulmányi átlaga stb.

Cégek is csak ócsárolják mert a hallgatók semmihez nem értenek(persze hogy nem azért tanulnak), illetve a végzett munkájuk is csapnivaló.

És mi az egyetem oldaláról is utáljuk mert nem lehet miattuk azon a két-három napon tanítani, kénytelenek vagyunk bezsúfolni 2-3 napra a 4 napnyi anyagot(sokszor 8-tól 8ig vannak a diákok, amitől borzalmasan kimerültek).

Plusz a duálisos diákok nem egyszer visszaszólnak hogy cégen belül máshogy csinálják, mást használnak, miért ezt tanítjuk stb miközben ha valami feladatot kapnak a cégnél elvárják hogy mi oldjuk meg nekik, jobb esetben velük mikor ők fizetést kapnak érte mi meg a szabad időnket áldozzuk fel.

2018. febr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én diákként nem utálom. Mestert csinálom ilyen formában vagyis az alapok bőven megvannak nekem, így erről nem tudok mennyire zavarja a céget hogy a diák még nem ért hozzá. Reghéten, szünetekben és vizsgaidőszakban dolgozok, szorgalmi időszak alatt csak tavaszi és őszi szünetben kellett mennem, szóval ez az év közi tanulást nem befolyásolja, de lehet ez cégenként változik. A céges feladatokat se az egyetemi tanárral csinálom, van erre helyben konzulens aki segít. Levelezősről hallottam aki tanár segítségét kérte a számviteli törvény egyik módosításánál ami érintette a munkáját, de inkább úgy tűnt a tanárnak érdekes volt ez a problémafelvetés és azért mesélte el, nem mert hogy zavarta hogy ilyet kell megoldania.


Az meg elég nyilvánvaló hogy más amit egyetemen tanulnak meg ahogy egy cég végzi a dolgokat, az első inkább általánosabb tudást ad míg a vállalat a saját működéséhez alakítja ki a dolgokat, személyreszabja. Van amikor egy hallgató elmondja hogy ahol ő dolgozik (duálisan vagy szimplán csak gyakornokként/részmunkaidőben) miben tér el valami órai dologtól, de nem visszaszólásként meg szerintem ezek érdekesek szoktak lenni, hallani miben tér el. Ha meg a hallgató ezen fenn akad és tényleg csak visszaszól hogy máshogy van igazából az őt minősíti.

2018. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld kéz!
2018. febr. 18. 18:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen szabálytalan, ha a szorgalmi időszakban elvárja a duális cég, hogy a hallgató bejárjon.

A hallgató bejárhat ha akar, meg ha tud, de ha nem tud, vagy nem akar, akkor e miatt nem érheti hátrány.


Javaslom írjanak a hallgatók a dékánnak levelet, ha ilyen törvénytelenséget tapasztalnak és az oktatási államtitkárságra Palkovics Lászlónak info@emmi.gov.hu


Mindenki legyen tisztában a jogaival és ragaszkodjon hozzá, szorgalmi időszakban nem kell a cégekhez bejárni, ha ez a tanulás rovására menne, vagy túl fárasztó lenne az egyetem mellett:

[link]

2018. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Van abban igazsag, amit az elottem szolok irnak, en most vagyok masodik feleves dualisos hallgato. Tenyleg ev kozben kell tanulni, de pl ha korabbi idopontra fel tudod venni a vizsgakat nem erdemes halogatni, gyorsan elmesz, levizsgazol es nyugodtan tudsz dolgozni is. Emellett gyakorlatilag 18-19 evesen mar betekinest nyersz a ceg eletebe, szabid is van meg, es ha kiszamoljuk, hogy szorgalmi idoszakba pentekente dolgozol, a berezes miatt is megeri. Nekem nagyon sokat segit a cegnel szerzett tapasztalatom a tanulmanyaim soran is, szerintem mindenkepp megeri. Ha nem tetszik, meg barmikor barmi kovetkezmeny nelkul szerzodest bonthatsz a ceggel.
2018. márc. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!