Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek erről amit...

Mi a véleményetek erről amit most leírok nektek? Mi a véleményetek tapasztalat a Budapesten a Hunfalvy János kéttannyelvű iskoláról?

Figyelt kérdés

Jelenleg 24éves leszek májusban egyenlőre sajnos családi okok végett csak a 8 általános iskolai végzettséggel rendelkezem. Munkát kellett keresnem még tinédzser koromban beteg anyukám miatt és mert apukám egyedül dolgozott és próbáltam nekik besegíteni. Nos dolgoztam sokszor alkalmi munkavállalóként mindenféle területeken vendéglátás, kereskedelem építőipar épületgépészet raktározás stb. Az az igazság hogy egy kis ideje elgondolkodtam azon hogy beszeretném fejezni a tanulmányokat érettségit szerezni aztán ha úgy alakul tovább tanulni.Érettségi szempontjából a Hunfalvy iskolát ajánlották nekem Budapesten azon belül is Budán. Későbbiekben viszont lennének terveim így előre amihez úgy érzem hogy lenne meg van is tehetségem és érdekel is. Mint pl rendvédelmi részlegen tanulni dolgozni pénzügyi illetve bűnügyi nyomozó. Még ott vannak a reklám és marketing illetve kereskedelem, A Vendéglátásban tanulni vagy elhelyezkedni mint pl későbbiekben üzletvezető. Ingatlanosként elhelyezkedni illetve tanulni is. Utoljára írom mert úgy érzem hogy ahhoz már elkéstem Filmszínészet színésznek tanulni . Nem tudom hogy nektek mi a véleményetek erről. Persze tudom hogy még messze van hiszen kell az érettségi előtte.


Viszont lenne egy olyan lehetőség is hogy a helyi munkaügyi hivatal is indít tanfolyamokat pl targoncás, szakács tanfolyamot ami mellett adnak támogatást bruttó 81ezer forintot a tanfolyam ideje alatt meg a bérlet támogatást az iskolába járáshoz ami hétfőtől péntekig nappali tagozaton lenne ami mellett kimondottan megvan szabva hogy a tanfolyam ideje alatt nem lehet munkát vállalni. Na most én jelenleg szüleimmel lakom ugyebár tudni kell hogy most már azért ez hogy nekem sürgős a munkakeresés ez már változott mert más lett az otthoni helyzet nem olyan mint amikor ott kellet hagynom az iskolát. A fő lényeg amit szerettem volna kihozni ebből az egészből az hogy úgy érzem 24évesen most már hogy hiányzik valami az életemből és már nem szeretnék ezekből a alkalmi vagy időszakos illetve ismerettség által szerzett munkákból el lenni hanem talpra állni befejezni a sulit normálisan elkezdeni valamit alkotni komolyabban. Lehet hogy ez így furán hangzik vagy olyan álmodozóan de nem szeretnék a szerencsére hagyatkozni és arra sem hogy majd úgy is lesz valami hanem igen is tenni érte hogy az úgy is legyen. Köszönöm a válaszokat előre is.


2018. febr. 19. 01:07
 1/4 Garpe ***** válasza:

Szia!


Szerintem ez egy nagyon király terv s működhet neked.

Nyílván nem tudod még mi is lennél pontosan, de ebben a tanulás sokat segíthet (én pl. programozó szerettem volna lenni a gimi elején, hiába voltam tehetséges benne a végén teljesen más felé indultam, s nagyon jól döntöttem).


Egyik jó barátom egyébként hasonló életutat járt be, de aztán leérettségizett s az iskolában a tanárai meggyőzték, hogy menjen egyetemre, hamarosan készhez kapja történészi diplomáját.


Nem tudom milyen a Hunfalvy, de biztos, hogy neked ez a megfelelő iskola? Azért kérdem, mert a kéttannyelvű eléggé durván szól, s én noha több idegen nyelvet beszélek felsőfokon, nem igazán tudom elképzelni, hogy kéttannyelvűben tanuljak. A másik, hogy mivel elmúltál 18 így nem vagy tanköteles, ilyenkor általában -ahogy a nagybáyám is tette tavaly- estire szoktak járni "ifigimibe".


A tanfolyamos dolog is jó lehet, de azzal egy teljesen másik utat választasz. Bár 50évesen is lehet érettségizni meg egyetemre menni, deazemberek nem szoktak.

Azzal, ha targoncakezelői tanfolyamot választod egy jó darabig biztos, hogy targoncás maradsz.

Lakott velem egyszer a kollégiumban egy srác volt egy szakács OKJ-je, de ő is inkább alkalmi munkákból élt mert kellett neki a pénz családi okokból. Az elején azt mondta, hogy ez most csak átmeneti, ősszel jeletkezik "ifigimibe" s megcsinálja az érettségit utána majd ő is történêsz lesz. Okos srác volt meg volt benne a lehetőség. Aztán teltek a hónapok s még mindigalkalmi munkákból próbált megélni. Eljött az ősz most elkezdett szakácsként dolgozni.

S már mind tudjuk, hogy nem megy egyetemre, de még a gyermekkori álmát is feladta, hogy villamos vezető legyen pedig jelentkezett a BKK-hoz s be is hívták, de nem ment el.


Én úgy gondolom, hogy ha neked tényleg terveid vannak, akkor estin vagy levelezőn told meg a gimit és érettségizz le, mellette tudsz 4 órában dolgozni mondjuk a Lidlinél ami olyan 70-80 körül fizet s máris meglesz a jövőd, ráadásul anyagilag is úgy jársz mintha tragoncás vagy szakács tanfolyamot tolnál

2018. febr. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A munkaügyis tanfolyam nagyon jó választás lenne. És azalatt a 8 hónap alatt, bár munkát nem lehet vállalni, de az érettségire készülést- estire járást lehet, azt támogatja a munkaügyi, hogy tanulj mellette. Ezzel így kapnál annyit, mintha 4 órásban dolgoznál esti mellett. És ha megvan a targoncás - akkor azzal találsz munkát, végig tudod vinni az érettségiig a tanulmányaid. Az álmaidhoz bátorságot kívánok, mert kell az is.
2018. febr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen nappali gimnázium nem, de estire nyugodtan jelentkezhetsz. Sokan teszik ezt. Mellette tudsz dolgozni. Érdeklődjél a munkaügyi hivatalnál, hogy, ha jelentkezel nálunk képzésre, járhatsz-e mellette esti gimnáziumba.


Arra vigyázz, ha rendvédelmi területre akarsz menni, ott van felső kórhatár, ami után már nem jelentkezhetsz. Emlékeim szerint ez 30 év körül van, de nézzél utána.

2018. febr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkitől a válaszokat. Nos igen a terveim azok ugyanúgy megvannak és nem szeretnék rajtuk változtatni. Megfogok minden fontos információt kérdezni a munkaügyiben.
2018. febr. 19. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!