Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8. -osok! Ki hova megy tovább?...

8. -osok! Ki hova megy tovább? Miket jelölt meg? Minek készül?

Figyelt kérdés
Miért döntött ez mellett?

2018. febr. 19. 01:29
 1/5 anonim válasza:
80%
Én dráma tagozatra. Hogy miért? Mert szeretek szerepelni, verseket mondani. Szüleim nem támogatják ezt a választás de ez az én életem, én fogok ebben szakmában dolgozni és nem Ők. Válaszd azt ami a szíved vágya, amit szeretnél. Tudod mi a legszebb a drámában? Az hogy, másokkal kell együttműködnöd, más emberekhez kell alkalmazkodnod s közben saját magadat ismered meg. Sokan azt hiszik hogy a drámához nem kell tehetség, itt nem kell tanulni pedig ahhoz hogy valaki sikeres legyen ebben, rengeteg szorgalom, kitartás és alázat kell.
2018. febr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hát, én egy művészeti szakgimnáziumot jelöltem meg+3 sima gimis osztályt.

A művészeti a szívem vágya, grafikusnak adtam be, mert úgy érzem ez az én kreatív önkifejezésem alapja és sok szorgalommal még bármilyen más pályát is választhatok majd az egyetemre. Olyan osztálytársakat szerettem volna akik hasonlóak hozzám, az érdeklődésük megegyezik, vagy legalább van pár közös pont :) valamint sokkal jobban fogom szeretni hogy azt csinálhatom, amit szeretek, habár a sima közismereti órákból rengeteg lesz besűrítve egy napba. Úgy érzem alkotnom kell valamit a világ felé.


A gimis osztályok angol, humán, általános. Nyelvekből ugyebár ma már mindenkinek szüksége van, sőt, mitöbb a felsőfokú oktatásba lépéshez már kötelező lesz a középfokú nyelvvizsga, amit itt könnyebben letehetek. Az irodalmat is szeretem ezért jelöltem a humánt is. Ha a művészeti nem jönne be megszerezném OKJ-n a grafikust de jobb lenne előbb.

2018. febr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én első sorban nyelvi osztályba jelentkeztem. Azért választottam, mert imádok nyelvet tanulni + a környezetem szerint van is hozzá érzékem. A jövőben még nem tudom mi szeretnék lenni, nem is ez alapján választottam ki a tagozatokat. Abban biztos vagyok, hogy matekkal és társaival nem szeretnék foglalkozni. Kitűnő tanulóként sem valami erősségem...

Második körben humán osztályokat jelöltem meg, de őszintén oda nem szeretnék menni. Nem annyira szeretem a magyart, viszont a törit nagyon. A humán osztályokat amolyan vészhelyzet esetére jelöltem be, hogyha a nyelvi nem jönne össze. Reál osztályokat nem jelöltem meg.

2018. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a Szent László Gimit (Kőbánya) jelöltem meg elsőnek, ott is a média, tömegkommunikáció szakot. Azért ezt jelöltem, mert én is szeretek szerepelni, szeretnék megtanulni fotózni, szeretek videókat vágni, filmet készíteni. Ráadásul az SZLG-ben jól meg tudom tanulni az idegen nyelveket is.
2018. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kőbányai Szent László Gimnázium infó szakot. Azért, mert szeretek az informatikával foglalkozni.
2018. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!