Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány nyelvvizsga kell az alap...

Hány nyelvvizsga kell az alap szintű diploma megszerzéséhez?

Figyelt kérdés
BME VIKre jelentkeztem, azon belül mérnökinfóra. Úgy emlékszem, mintha azt hallattam volna, hogy 2 nyelvvizsga kell a bachelor's megszezéséhez, de kicsit soknak tűnik.

2018. febr. 19. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy
2018. febr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Kettő, mert kell egy sima és egy programozási nyelvvizsga is.
2018. febr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Egy, legalább középfokú nyelvvizsga szükséges.


[link]


Mesterhez kell a második. Ott már lehet, hogy kérik a szaknyelvit.

Azonban az sem kizárt, hogy az alapszakhoz is elég a szaknyelvi. A "csak" szót nem véletlen használtam.

2018. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3# Ha csak egy kell akkor teljesen mindegy. Van C2 angolból, de ha kell egy szakmai azt másnap lerakom készülés nélkül :)


Köszi a válaszokat.

2018. febr. 19. 13:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem abból a nyelvből kérik a szaknyelvit második nyelvvizsgának amiből felsőfokúd van :D Ha 2 nyelvvizsgát kérnek az 2 különböző nyelvet jelent. Olyat szoktak hogy első nyelvnek sima közép elég vagy ha kicsit komolyabbak akkor szakmai közép vagy sima felsőfokú. A második nyelvnek elég szokott lenni sima közép, de nem lehet ugyanabból a nyelvből mint az első, mert akkor a magasabb szintű nyelvvizsgát nézik csak ugyanazon nyelvből. Lehet kicsit túlbonyolítottam de remélem érted.
2018. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze én is így gondoltam. Ezt csak arra az esetre írtam amikor 1 nyelvet kérnek alapon :)


A két nyelvizsgással kovsit megszívnám mert a második nyelv amit tanul gimiben orosz volt és abból rettenetes vagyok.

2018. febr. 19. 18:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet valahol kell az msc-hez 2 nyelvvizsga, de a legtöbb helyen ahhoz is elég 1.
2018. febr. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!