Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségem van egyetem...

Milyen lehetőségem van egyetemre felvételizni, ha fel vagyok mentve idegen nyelvből?

Figyelt kérdés

Sok helyen utána néztem van ahol azt írják , hogy semmi esélyem sincs , semmi értelme mert úgyis kibukok , de vannak akik azt írják , hogy akadály nélkül felvételizhetek és kisebb akadályokkal diplomás ember leszek.

Egyértelmű választ még nem kaptam erre a kérdésemre.

A ki szemelt egyetem a Szent István Egyetem kereskedelem és marketing szakra szeretnék menni. Esetleg ápolás és betegellátás mentőtiszt is érdekkel.

Ezekhez a szakokhoz mennyire fontos az idegen nyelv ?

Mik a lehetőségeim ?



#egyetem #továbbtanulás #főiskola #idegennyelv felmentés
2018. febr. 19. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Nos, az egyetemi felvételihez kötelező a nyelvvizsga, hogy gondoltad pontosan?
2018. febr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Van egy olyan jogszabály ami kimondja , hogy akkor lehet valakinek diplomája , ha van nyelvvizsgája.

Az én esetemben mi a helyzet ? Fel vagyok , mentve akkor is kel tennem egy nyelvvizsgát , ha fel vagyok mentve? A felmentésem ilyenkor figyelembe veszik ? Vannak olyan szakok amikhez nagyon , kell a nyelv. Logisztikát tanulok és oda is kell valamennyi nyelv ismeret. Emelt infót vettem fel az angol helyet. Infón is kell egy kis angol.

Egyetemen figyelembe veszik , ha fel vagyok mentve ? Vagy nem és ugyan úgy kell teljesíteni.

2018. febr. 19. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Egyelőre nem a felvétihez, hanem a diplomához kell a nyelvvizsga.


Kérdező, érdeklődj utána az Oktatási Hivatalnál, hogy a felmentés a diplomára is érvényes-e. Sok szakot el tudnál különösebb gond nélkül végezni.

2018. febr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. febr. 19. 16:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyesnek ne köszönd, mert hülyeséget írt, és olyan weboldalakat se olvassál, ahol azt írják, hogy úgyis kibuksz - mégis honnan tudnák rólad, ha nem is ismernek! Igazolt diszlexiával természetesen az egyetemen is megkapod ugyanazt a felmentést a nyelvvizsga alól, mint a középiskolában. Bármilyen szakra mehetsz nyelvszak kivételével.
2018. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2011. évi CCIV. törvény a felsőoktatásról, 49. § (8): "A fogyatékossággal élő hallgató részére biztosítani kell a fogyatékossághoz igazodó felkészítést és vizsgáztatást, továbbá segítséget kell nyújtani részére ahhoz, hogy teljesíteni tudja a hallgatói jogviszonyából eredő kötelezettségeit. Indokolt esetben mentesíteni kell egyes tantárgyak, tantárgyrészek tanulása vagy a beszámolás kötelezettsége alól. Szükség esetén mentesíteni kell a nyelvvizsga vagy annak egy része, illetve szintje alól."
2018. febr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Legalább nekem is van esélyem. ☺

2018. febr. 20. 06:18
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező! :)

Megörültem mikor láttam, hogy mehetsz egyetemre! :) Nem igazán jártam még ennek utána, épp most tanulom a gyógypedagógiát és tudom nem ismerjük egymást, de nagyon sok kitartást és sok sikert a továbbiakban!! Hajrá!

2018. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat!

Igen , én is megörültem :) .

Mostmár csak rajtam múlik.

2018. febr. 20. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!