Egyetemisták minden nap tanulnak otthon is?

Figyelt kérdés
Most készülök az emelt érettségire, de most pár hétig nincs más dolgom mint rá készülni, még 10 hét van vissza. Viszont ma nagyon nem ment, semmi kedvem nem volt, a figyelmemet elvonták. Ilyen egy-egy napos pihenések, az egyetemen is beleférnek? Mármint odakészülök és napi szinten órákat nyomom, de néha rohadtul elmegy a kedvem egy napra.
2018. febr. 22. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Az egyetemisták jelentős része vizsga előtt 1-2 héttel áll neki. Vannak ott is pullerek, de nem ez a jellemző.
2018. febr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon ember és szakfüggő. Be lehet játszani, hogy az ember napról napra tanul, csak semmi értelme (hétről hétre már annál inkább, de általában az ember nehezen veszi rá magát, ha nincsen "rákényszerítve" - pl. minden héten beugró óra előtt stb).

Így az a jellemzőbb, hogy vannak kevésbé tanulós időszakok, amikor órára jársz, meg kevés a "tenni való". Meg vannak a tanulós időszakok, amikor mindenből ZH van és beadandó leadás. A vizsgaidőszak meg általában mindig tanulós.

2018. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Az első kommentelőlél van a pont. Amíg le nem adják az egész anyagrész nem igen tudsz tanulni rá... esetleg átismételheted a dolgokat amiket le írsz.
2018. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Ez szakfüggő. Nekem pl sok gyakorlatom van, most éppen heti 4. Ezekre egy előre kiadott jegyzetből kell készülni mert minden egyes alkalommal írunk egy kis zh-t, amiknek a pontjaik beleszámítanak a vizsgajegybe. Van olyan tárgy, amiből 3 hetente zh-t írunk és folyamatosan tanulni kell, de van olyan is ami laza és csak a vizsga előtt kell átfutni az anyagot.

De ha bármi bajod van akkor itt megteheted, hogy kihagysz egy-két napot vagy akár nem készülsz a zh-ra mert úgyis lesz pót (bár ezt nem érdemes bekockáztatni).

2018. febr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy-egy nap pihenés nem csak belefér, kell is.

A többi szakfüggő, évfolyamfüggő, emberfüggő.

2018. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szakfüggő. Nekem van ilyen és olyan tapasztalatom is. Jártam olyan helyre is, ahol többnyire vizsgaidőszakban kellett csak igazán megszakadni, szorgalmi időszakban volt 1-2 számonkérés és puszi, a többi napon csak a bejárás és a jegyzetelés volt a feladatom, vizsgákra fel lehet készülni pár héten belül, nincs értelme korábban ráfeküdni, elég csak figyelni órán, utána meg ismételni vizsga előtt és ténylegesen tanulni egzaktabb adatokat. A szakdoga éve kicsit elfoglaltabb ilyen szempontból, de nem vészes az sem.

A jelenlegi szakomon más a helyzet, itt sem tanulok minden nap, de itt foglalkoznom kell az anyaggal otthon, mert folyamatosan vannak házik és leadandók szorgalmi időszakban, illetve vannak órai beugrók is. De ez sem minden nap, a szerdám nagyon vészes nap volt előző félévben, 8-tól 6-ig voltam benn, aznap nem nyitottam ki semmit, illetve a vasárnapom is a szabad, utazós napom volt, hacsak nem maradt meg valami házi péntekről vagy szombatról.


Számomra az okozta a legnagyobb szabadságot a gimihez képest, hogy bár sokkal töményebb és komolyabb az anyag, nem vagyok arra kötelezve minden nap, hogy a napi kizsigerelés után még otthon is kuporogjak felette, mert másnap irgumburgum.


Amúgy a két szak biológia és villamosmérnöki, ehhez tudok csak viszonyítani.

2018. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez valóban szakfüggő. Én jogon vagyok, általában mindig vizsgaidőszakban tanulok. Akár egy héttel korábban is elkezdem, függ attól, hogy milyen nehéz az adott tárgy. Előre sosem tanulok, mert tudom, hogy összefolynának a tárgyak és el is felejteném egy részét. Szorgalmi időszakban csak akkor tanulok, ha az adott héten vizsga van. Pihenni mindenképp kell. Vizsgaidőszakban viszont minden nap órákat nyomom..
2018. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!