Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kinek hogy megy a felsőoktatás...

Kinek hogy megy a felsőoktatás? Mit tanultok és hogy?

Figyelt kérdés

Heló!


A kérdés azért született meg bennem mivel gondolkodtam azon hogy a tanárok mégis mi alapján tudják ennyire az anyagot (tekintsünk el attól hogy 2-3 tárgyat tanít már x éve).

Ezután valamilyen beszélgetésnél szóba jött a tanárral hogy ő mindig is 5.0-ás indexxel végzett minden félév végén, illetve más tanároktól is ezt hallom vagy hallottam róluk. Tehát ahhoz hogy valaki ilyen ,,profi" legyen a tanulásban ahhoz valami különleges képesség kell hogy ennyire megmaradjon az a mennyiségű tananyag?


Mert gondolom aki erős középiskolában kitűnő volt az egyetemen is 4-5 ös között mozog. Ez persze lehet a rutinjától vagy attól hogy ,,zsenibb mint a többi". Ti mit gondoltok, vagy tapasztalatot tudtok mondani esetleg?


Köszönöm mindenkinek!



2018. febr. 23. 17:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell hozzá semmilyen "különleges képesség." Erős gimiben voltam kitűnő, ami az egyetemre is megmaradt (mérnöki szak). Nem kell zseninek lenni (pl. oktv-be sosem jutottam be), csak legyél nagyon szorgalmas, akkor mennie kell.
2018. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!