Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Grafikus szakmáról mindent...

A Grafikus szakmáról mindent ami tudni kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Milyen pozíciók vannak amiket be lehet vele tölteni? Gondolok itt olyanokra, hogy illusztrátor, concept artist, webdesigner és társai. Nagyon sokról még én magam sem hallottam szóval ezért kérdezem, ha valakinek van egy kicsit több ideje egy rövid leírással a pozíciók mellé nagyon sokat segítene.

Milyen iskolát ajánlanátok? (OKJ szinten)

Tapasztalataitok, élményeitek? Hogyan sikerült elindulni a saját utatokon és hová vezetett?

Minden választ előre is nagyon szépen köszönök! Életmentő minden kis apró megjegyzés.


- Egy 19 éves lányka viszonylag egész jó kézügyességgel, fejlődni akaródzó eltökéltséggel.

(Érettségivel rendelkezem, semmilyen szakmai tanulmány nincs mögöttem e téren)



#művészet #grafikus #grafikus munka #grafikus szakma #grafikus tanfolyamok #grafikus iskolák #grafikus állások #grafikus pozíciók
2018. febr. 26. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg számít az, hogy mennyire megy jól...

Az iskola nagyon csak az alapokat adja.

Magyarul az egész rajtad múlik, hogy mennyit gyakorolsz otthon...

Komolyabb helyekre már komoly tudás is kell.

2018. febr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszod. Másodszor: Szóval konkrétan felesleges lenne elmennem ezt tanulni? Vagy megéri a program használat és a papír miatt? Vagy inkább keressek valami biztos megélhetést és mellé hobbiként megtanulhatok ezzel kapcsolatban bármit amit akarok?
2018. febr. 26. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell eldönteni, hogy felesleges vagy nem.

Egy alapot ad, segít egy programot elsajátítani, lesz akitől tudsz kérdezni, ez sokat számít egyes embereknek.

De igen, a youtube és önszorgalom is ugyanezt adja.

2018. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen valahogy én is így gondoltam. Köszönöm szépen a választ még egyszer! :D
2018. febr. 26. 19:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen kreatív jellegű szakmák azok, ahol sokkal többet számít saját magunk managelése, az önreklám, mint az hogy milyen iskolát végeztél. Illetve nem utolsó sorban az, hogy mennyire is vagy eredendően tehetséges. Ezek mind olyanok, amit semmilyen papírral nem lehet megszerezni.


Én is szerettem rajzolni, jól is ment mindig, gimiben rajz tagozatra is jártam. Viszont hiányzik belőlem a szakmában való érvényesüléhez szükséges kreativitás. az egy dolog, hogy szépen lerajzolok valamit, vagy ismerem a PS, Indesign használatának lehetőségeit, "megrendelésre", mások elképzelései alapján ritkán sikerült jót alkotnom. Elvégeztem ilyen szakon egy egyetemet, nekem arra volt jó, hogy rájöjjek, nem ezzel szeretnék tovább foglalkozni.

Ettől függetlenül csoporttársaim nagy része el tudott indulni szakmában, bár a legtöbbjük már akkor aktív volt a területen, mielőtt a képzést elkezdték volna.

2018. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!