Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg kell tanulnom a kecskeráko...

Meg kell tanulnom a kecskerákot biológiából, de nem tudok koncentrálni, hogy tudnám holnapra megtanulni az egészet?

Figyelt kérdés

Holnap írunk bioszból viszont elfelejtettem tanulni,és nagyon rossz vagyok ebből a tantárgyból.Ha ez nem lesz jó,akkor meg is bukhatok,mert alig írunk,és azt is elrontom:(

. Tudnátok írni tippeket,hogy hogyan lehet gyorsan tanulni?



2018. febr. 26. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kikapcsolad a számítógépet/telefont, megfogod a könyvet, és tanulsz.
2018. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold ki minden keszulekedet es gondolj arra, hogyha most nem tanulsz egy par orat, akkor egesz nyaron tanulhatsz majd potvizsgara. Ha ez sem motival, akkor megerdemled hogy megbukj :)
2018. febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én így szoktam: egyszer nagyon koncentráltan elolvasom úgy, hogy megértsem. Közben aláhúzom ceruzával azokat a részeket, amiket már elég elolvasni második olvasásra ahhoz, hogy minden info benne legyen (a nem aláhúzott rész az ugye magyarázat, ami már nem kell, mert már első olvasásra értelmeztem a fejezetet).

Másodszorra már csak az aláhúzott részt olvasom el, és közben kijelölök magamnak címszavakat szövegkiemelővel, amikből asszociálni tudok az olvasottakra.

Harmadszorra memorizálom az aláhúzott szöveget - a címszavakhoz kötve.

Negyedszerre csak a címszavakat olvasom, és felidézem a hozzájuk kapcsolt aláhúzott részeket fejből.

Ötödszörre az egészet megpróbálom elmondani fejből.

Ezt addig kell ismételgetni,amíg nem megy az egész fejből.

De általában ez az ötszöri átolvasás bőven elég, hogy el tudjam mondani az egészet.

2018. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hányadikos

anyag ?

2018. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!