Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tehetek abban az esetben...

Mit tehetek abban az esetben ha nem tudok öt tantárgyból érettségizni, de egyetemre szeretnék menni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 3 éves cukrász szakmát végeztem és most 2 év alatt csinálom az érettségit nappalin.

Sajnos csak a 4 fő tantárgyat tanítják itt (matek, irodalom, magyar, töri).Ezeket is olyan szinten közép szintű érettségi orientáltan, hogy kiröhögnek ha emeltezni szeretnél, tehát a plusz pontok szerzésére így nincs lehetőségem...

Emellett van még egy "természetismeret" nevű órám ahol bioszt és földrajzot tanulunk, de nem elegendő sem a leadott anyag, sem pedig az óraszám ahhoz, hogy érettségizni tudjak.

Nem hinném, hogy bárhova meglenne ezzel a négy tárggyal a pontszámom.

Próbáltam utána nézni, hogy a cukrász vizsgám ér pontot vagy sem, de én nem találtam róla semmit.

Nem tudjátok véletlen, hogy beszámítják 5. tárgynak a szakmát vagy sem? Valaki esetleg tudna adni egy pár tanácsot, hogy mit tehetnék?

Egyébként nagyon szerettem volna magyar tanár lenni, de félek, hogy erről lemondhatok.

Viszont nem szeretnék cukrász lenni és napi 14 órában dolgozni egy pincében, és éhen halni sem szeretnék az érettségimmel. Nagyon el vagyok keseredve. Valakinek van valami ötlete? Előre is köszönöm.


2018. febr. 26. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Ha valamilyen végzettség birtokában éhen halsz, az a magyartanári lesz. Az irodalom és magyar egy tárgy, valami nem stimmel. Idegen nyelv? Magántanárt tudok javasolni, hogy felkészülj földrajzból vagy bioszból. De egyedül sem lehetetlen. Egy kettest nem olyan nehéz összeszedni.
2018. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ó basszus... Az angolt kihagytam... :D

Szóval angol órám is van, és érettségizek is belőle csak már nem is számolom, mert azt idén le is tudom elvileg, a többit pedig jövőre remélhetőleg. Csak sajnos ez még mindig kevés.

Egyébként miért halnék éhen mint magyar tanár? :D

2018. febr. 26. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Mert egy kezdő magyartanár bruttó 200-at keres havonta. Kafetéria nincs. Egy 8 általánossal rendelkező tescós árufeltöltő is többet kap.
2018. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mikor egyetemre jelentkezel és megadod az érettségi eredményeid akkor úgy is csak a két követelmény tárgyadat fogják nézni és azokat duplázzák. Tanári képzéshez pl magyar nyelv és irodalmat kötelezően és amellé a legjobb eredményedet az érettségieid közül ami lehet a matek vagy a történelem.


Tehát ha te megcsinálod a magyart és a törit mondjuk 90%-ra akkor az 90 + 90=180 és ezt a 180-at duplázzák meg ami 360. Tehát a tanári képzésre 360 ponttal tudsz jelentkezni, ha emellé még megcsinálsz egy középfokú nyelvvizsgát az meg +28 pont és akkor 388 pontod lesz.


Most megnéztem az ELTE tanítóképzőjébe tavaly 340-370 pontig terjedt a felvételi ponthatár, tehát egy ilyen eredménnyel bekerülnél.

2018. febr. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van remény! Nagyon nagyon köszönöm! :)
2018. febr. 27. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!