Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi szak vagy állatorvos?

Tímea Miklós kérdése:

Orvosi szak vagy állatorvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Hetedikes vagyok,lassan a pályaválasztás előtt állok.Sürgősségi orvos vagy állatorvos szeretnék lenni.Melyikhez lehetne több esélyem?Matek 4,?,matekból majdnem ötös vagyok.Kémia 5,biológia 4,fizika 4.Melyikhez lehetne több esélyem?Irnátok gimnáziumokat?

Előre is köszönöm!❤



2018. márc. 2. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Mivel megírtad , hogy hol laksz, ezért a lakhelyedhez közeli a Kis Tigris Gimnáziumot ajánlom.
2018. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Gimnáziumban akarsz orvos lenni? Az igen.
2018. márc. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még messze vagy a pályaválasztástól, a jegyek pedig egyáltalán nem jelentenek semmit. Még az eddigi életed kb felével megegyező hosszúságú időt le kell élned ahhoz, hogy igazán aktuális legyen a kérdés, úgyhogy bőven lesz időd tanulni. Válassz biosz-kémia tagozatos erős gimit, ez minden, amit egyelőre megtehetsz.
2018. márc. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem meg válassz nyelvtagozatos gimit.

Az emelt biosz-kémiához nem kell agysebészet, a fakutéció vagy akár egy jó előkészítő tanfolyam is megteszi, a munka 90%-a úgyis otthon vár rád.

A gimiben az legyen a legfontosabb, hogy megtanulj két nyelvet használhatóan beszélni! Ez sok idő és energia (ha nyelvtanfolyamban gondolkodsz, akkor sok pénz is) és erre már soha ennyi időd nem lesz (most meg ráadásul ingyen is van)!

9-10-ben legyél 4-5 az érettségi tárgyakból + biosz-kémiából, 11-től ráérsz a felvételivel foglalkozni, de akár 12-ben is!


Én is nyelvtagozatról mentem orvosira, nálunk még fakt sem volt. 11. utáni nyáron kezdtem kémia számításokkal, az elméletnek csak 12-ben. Bármelyik orvosira elég pontom lett volna. Csak előnyöm van a nyelvtagozatról, semmi hátrány!


Azt, hogy orvosi vagy állatorvosi, bőven ráérsz még eldönteni!

2018. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem az általános iskolás jegyeiden fog múlni :D De még a középiskolás jegyeiden sem feltétlenül. Amúgy is, orvosin és állatorvosin is hasonló ponthatárok szoktak lenni, úgyhogy mindkettőhöz kb. ugyanolyan eredmények kellenének.. De van még 5 éved eldönteni, hogy mi akarsz lenni.
2018. márc. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. De igen, valamilzen szinten beleszamit AZ alt.isk.-las jegyeim mert jovore ugy lesz hogy csak az mehet gimnáziumba akinek megvan a 4,5-ös atlagja. Legalább is ezt mondták a tanarok.
2018. márc. 4. 09:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak ijesztgettek. Nincs ilyen. A jó központi felvételi sokkal többet számít.
2018. márc. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még 1000x át fogós úgyis gondolni a celjaidat. Szóval erős megérzésem szerint jó ha van célod, de a középiskolában majd megtapasztalod, hogy valóban illene-e hozzád az adott szak.
2018. márc. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!