Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen suli az AKG? (Alternatí...

Milyen suli az AKG? (Alternatív Közgazdasági Gimnázium) Vélemény?

Figyelt kérdés

Mennyire vannak a gyerekek suli után leterhelve a suli miatt?

Jó az oktatás színvonala? Hánykor kezdenek és hánykor végeznek a gyerekek? Milyen hosszúak a szünetek?



2018. márc. 4. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Rámegy a gyerek jövőbeni lakása. Elsőnek ez ugrik be róla. Az oktatás jó, de nem könnyű suli. A kérdés inkább az, hogy megéri-e ennyiért? Annyira azért nem különleges így külső szemmel nézve sem. Hasonló stílusban oktató alternatív suli sok van, és tizedennyiért. Sznobéknak persze nem jó egy waldorf legyen AKG es akkor a nevében is benne van, hogy alsó hangon is 20 millát költöttünk a sulira.
2018. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocsi egyenlőre nem tervezek lakásvásárlást és mégegyszer bocsi mert nem kell befektetés tanácsadó. Pusza
2018. márc. 4. 22:05
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván. Te tudod. Pusza neked is.
2018. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Gyenge. (Én előadást tartottam ottani végzősöknek, nem nagyon lehetett mit kezdeni velük. Csoportmunkát terveztem, de csak ültek és néztek ki a fejükből, nem nagyon lehetett megmozgatni őket.)
2018. márc. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

„Sznobéknak persze nem jó egy waldorf…”

Ez érdekes megállapítás. :) Nem hasonlítható össze a kettő, mivel a Waldorban kvázi egy „valláshoz” csatlakozol, az AKG-ban nincs ilyen ideológiai háttér.


Annak nagyon örülnék, ha felsorolnál néhány „tizedennyiért” működő alternatív iskolát. (Nem ironizálok, tényleg örülnék.)

2018. márc. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
A waldorfban a gyereket imádják, az AKG-ban pedig a pénzt. Menj el egy nyílt napra és nézd meg saját szemeddel, hogy 95%-ban arról fog beszélni, hogy mikor és mennyit kell befizetni és akármi is történik, te azt már vissza nem kapod és különben is, nézz körül otthon, van autód, házad, ne a gyereken spórolj, telik rá, ha akarod. NA ez az, ami hányinger. De mindenki azt vásárol, amit akar. Ki lakást, ki 3 betűt, hogy elmondhassa, hogy ide járt a gyereke.
2018. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Látom, valamiért neked nagyon csípi a szemed az AKG (vagy azok, akik áldoznak a gyerekük taníttatására). Mondjuk ilyen alapon beszélhetnénk jó pár sokkal drágább magánsuliról is… Nekem meg az nem tetszik, hogy a waldorfosok opportunisták, beadják egy olyan helyre a gyereküket, aminek egy komplett elméleti háttere van, tudják is, hogy ezt követni kéne, de mivel ez néha „kellemetlen”, nem követik ennek a szabályait. Mondjuk pont olyan, mint a mai vallásosok zöme, akik pl. ordítják a világba, hogy katolikusok, de semmilyen egyházi szabályt nem tartanak be (mert macera lenne templomba járni, imádkozni, gyónni, nem védekezve szexelni és a többi, amit a vallásuk előír). Szerintem ez gerinctelenség.

De nem baj, hogy nem értünk egyet.


Kérlek, írd meg, melyik sulik kerülnek „tizedennyibe”!

2018. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Szia!:) Az AKG-ban 8:30-kor kezdődik a tanítás, és nagyon változó, hogy mikor fejeződik be. Nem igaz, hogy csak hülyék járnak ide, sőt, elég megnézni, hogy milyen érettségiket írunk. Nem fogsz belenyekkenni a tandíjba sem, ha okos vagy, pályázhatsz ösztöndíjra, amivel feleannyit kell fizetned. Én különben nagyon imádom, sokkal érdekesebben tanítják a tantárgyakat, mint anno az állami suliban, közben pedig nem vagy annyira lestresszelve és bírjátok egymást a tanárokkal. A tanárok mindent megtesznek, hogy neked a lehető legjobb legyen, szívükön viselik a gondodat. Rengeteg az alkotókör. Nézd, a leterhelés olyan, mint máshol is. Személyfüggő. Egy top 10-es gimiben is megcsinálhatod, hogy nem tanulsz és mellette figyelsz órákon, ahogy itt is. Én hétköznap kb nullát tanulok(kivéve a szódolgozatok, projektek), hétvégén szoktam belehúzni, olyan napi 1 órára jön ki kb egy héten.
2018. jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy "top10-es" gimnáziumba jártam, a tesóm egy átlagosba. Érezhetően nagy volt a különbség a két iskola oktatási szinvonala között, illetve nekem az osztálytársaim kétharmada okos volt, tesómnál az osztály 95%-át nem érdekelte az iskola.

Ezzel együtt totálisan cáfolni tudom 8-as állitását, hogy ő átlag napi egy órát tanul, még a tesómék is többet kellett, hogy tanuljanak egy átlagos vidéki gimnáziumban, mi meg az elitgimiben jóval többet. Jártam versenyekre is, letettem 3 nyelvvizsgát. Volt azért szabadidőm, de az időm nagy részét elvette a tanulás. Számomra teljesen abszurd, hogy hogy lehetne a középiskolában oktatott alapműveltség szinjét elsajátitani napi egy óra tanulással.



Mondjuk mi az érettségikre is rendesen készültünk, végzősként már év elejétől minden tárgyból kéthetente irtunk tanyanyagot ismétlő dolgozatot a kilencedikes anyagtól elkezdve. Egy ismerősöm egy szakközépbe járt, semmit nem csináktam négy évig, és állitása szerint két napot tanult a történelem érettségijére :))) Nem tudom, hogy lehet a történelemet, irodalmat-nyelvtant, matematikát, egyéb tárgyak anyagát napok alatt átismételni (sehogy...). De napi egy óra tanulás a gimiben is édeskevés. Ezt az előző kommentjére irom.

2021. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Az AKG abból a szempontból elitgimi, hogy az elit gyerekei járnak oda (nagyrészt), nem abból, hogy sokat tanítanak. Meg tudom erősíteni, hogy heti 1 óra tanulással 5-ös lehetsz (ha vannak képességeid). Nekem hosszú napjaim voltak 9-10.-ben, de azóta átalakították a rendszert, meg kell kérdezned valakit. Az nagyon tetszett, hogy utolsó 2 évben azt vehettem fel, amit akartam (a kötelező magyar-matek-töri-tesin kívül). Általában annyit tanítanak, amennyi egy közép érettségire elég (+- kicsi, ez tanárfüggő). Utolsó 2 évben tanítják az emelt érettségi anyagát. Azt meg kell jegyeznem, hogy termtudból elég visszafogott az óraszám és a színvonal is. Aki nem jár emeltre, attól nem várnak el semmit. A nyelvoktatás színvonalas (angol, francia, német, spanyol).

Szakkör sok van, lehet válogatni bőven.

Hogy sokba kerül, az biztos. Szerintem nem csak a pénzre éheznek, hiszen évek óta túljelentkezés van, mégsem vitték sokkal feljebb az árat. Megéri ennyit fizetni? Nem biztos.

2021. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!