Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kulfoldon tanulok magyar...

Ha kulfoldon tanulok magyar egyetemre atmehetek?

Figyelt kérdés

Kulfoldon tanulok business english es az lenne a kerdesem hogy atiratkozhatok magyar egyetemre? Mert nem szeretnem hogy elveszne ez az egy evem.


Ha igen mik a feltelek? Hogy mukodik ez?



2018. márc. 8. 05:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Újra kell felvételizned.

Erről ha még nem tetted meg, az idén lecsúsztál.


A tantárgyaidat megpróbálhatod elfogadtatni, de ne számíts sokra. Párat fognak csak, főleg hogy itthon a "business english" egy megfoghatatlan dolog pontos tanterv nélkül.

2018. márc. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor mi az eselyem?:( edetleg milyen szakhoz tudnek valtani? A felvetelit hogy kepzeljem el?
2018. márc. 8. 09:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen esély? Sokmindenre van esély.. a kérdéseket kell konkretizálni.


1. Választasz egy szakot, ami tetszik. Business english esetén maradnod kell a gazdasági vonalon vagy még azt a pár tantárgyat sem fogják elfogadni.

(Persze azt is figyelembe kell venni, hogy lehet csak 3-4 tantárgyat tudsz elfogadtatni ami meg egyenlő a nullával.. ennyi erővel kezdhetsz bármilyen szakot, 3-4 tantárgy semmi)


2. Olyan szakot választasz, amilyet csak akarsz.


3. Hogy elfogadnak-e valamit, az majd beiratkozás után derül ki, tárgyfelvétel körüli időszakban, amikor belehet adni a kérvényt.


4. Felvételi online felületen megy, érettségi/évvégi/plusz pontok alapján vagy felvételi tárgyak duplázásából.

Már ingyenes a felvételi, kalkulátor is van hozzá, ami megmondja, hogy jelenleg hány pontod van.

felvi.hu


Ott mindent megtalálsz.

2018. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szwpwn.

Hat az eretsegim nem lett a legjobb ezert felveteliztem kulfoldon ahol felvettek :)

2018. márc. 8. 16:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Velem is ugyan ez van. Fél év után abba hagytam külföldön és a szeptemberben kezdődő képzésre jelentkeztem, ahol elvileg eltudok fogadtatni pár tantárgyat, de nem hiszem, hogy el fogják fogadni.


Amúgy ha most döntötted el és még semmit sem csináltál, akko több mint 1 évet fogsz veszteni.


Február 15 volt a jelentkezési határidő. Legközelebb a jövő jan-februárban induló valamilyen keresztféléves dologgal, de azt sem ajánl minden egyetem. Pl.: Az ahova én jelentkezek nem (legalábbis alapképzésben).


Ha még van kérdésed írj priviben :D

2018. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!