Nem tudom, mi szeretnék lenni. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Eleinte vasutas akartam lenni, de buszvezetőnek akarok tovább menni. Magamat abba a szakmába nem tudnám sokáig elképzelni magam, ahogy a technika is folyamatosan fejlődik (és az automata vezető járművek is jönnek be egy nap.) Nem vagyok nem rajongó a buszok iránt, de érdekelnek, azon kívül fizika, matek, angol megy és szeretnék későiekben nyelv vizsgát, s külön érettségit fizikából, de abszolút fogalmam sincs mit szeretnék csinálni, vagyis milyen munkakörökben mozoghatnák. :/

2018. márc. 8. 10:13
 1/4 A kérdező kommentje:
16/F 11.osztalyos tanuló
2018. márc. 8. 10:15
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Buszt még egy pár évig nem vezethetsz. Egyelőre azon fáradozz, hogy sikeresen elvégezd a középiskolát. Ezen kívül ügyelj a magyar nyelv helyes használatára, mert ha egy önéletrajzot így fogalmazol, az rögtön a kukába fog menni.


1. abba a szakmába => abban a szakmában

2. Magamat - feleslegesen szerepel

3. Nem vagyok nem rajongó - értelmetlen

4. későiekben => későbbiekben

5. nyelv vizsgát => nyelvvizsgát

6. mozoghatnák => mozoghatnék

2018. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Nos én 27 évesen sem tudom mi akarok lenni.
2018. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Rengeteg időd van még kitalálni. Csomó egyetemnek szokott nyílt napja lenni, azokra érdemes elmenned, illetve biztos, hogy a sulidba is mennek majd egyetemek előadást tartani. Azokból amit leírtál én raktam valami mérnöki szakra gondoltam, hogy annak lehetne értelme. De elvégezhetsz akár egy okj-t is gimi után, az kevesebb kötöttséggel jár, mint az egyetem, és azalatt talán jobban belelátnál sok mindenbe és rájönnél mi érdekelne. De akkor sincs semmi, ha kihagysz egy évet, nyelvet tanulsz, dolgozol és utána felvételizel.
2018. márc. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!