Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Okj-s végzettséggel mit tudok...

Okj-s végzettséggel mit tudok érni? Munkába tudok vele állni?

Figyelt kérdés
Informatikai rendszerüzemeltetőnek szeretnék tanulni,és okj-s képzést találtam csak nemtudom hogy ha megszerzem a végzettséget akkor azzal munkába tudok állni? Vagy nem érek vele semmit?

2018. márc. 9. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Biztosan érsz vele valamit. Persze pályakezdőkét mindenkiek nehéz, de ezzel tuti találsz majd valamit.
2018. márc. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy manapság ezzel az OKJ-val nem is olyan könnyű.. nagyon telítődött a piac.

Azonban ha jó vagy és szerencséd is van, akkor nem lehet gond!

2018. márc. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Érdemes megcsinálni. Ha rendszergazdaként szeretnél dolgozni, akkor mindenképpen kell. Megyeszékhelyeken rendszeresen szoktam látni rendszergazda álláshirdetést. A munkáltatók szeretnek elsősorban olyan embert felvenni, akinek van szakmai tapasztalata, de belelehez futni egy-egy pályakezdős hirdetésbe is.
2018. márc. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

OKJ-val garantált bérminimumos fizetésért könnyebben el tudsz helyezkedni, mint diplomásként diplomás bérért.

És igen, rendszergazdákat elég sok helyre keresnek.

2018. márc. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 10. 00:46
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Egy nagy frászt az OKJ haszontalan.

Hasonló végzettséggel bajlódtam jó sokáig pályakezdőként, ha nem a főváros közelébe laksz, illetve nincs anyagi lehetőséged felköltözni akkor nem ajánlom, maximum estin/levelezőn az ilyet. Illetve IT-ben nem a végzettség számít, hanem a tudásod. ( Ennek ellenére ajánlom, hogy menj egyetemre ha van lehetőséged. )

Ha nagyobb céghez mész akkor ott többfordulós, tesztes lesz az interjú és ott hiába lengeted a papírt. Természetesen, ha a közszférában akarsz nettó 90k-ért dolgozni semmi előrelépési lehetőséggel oda rendben van a papír. Én letettem egy ilyen OKJs marhaságot, és igen erősen megbántam, hogy nappalin csináltam.

2018. márc. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

#6: már nem azért, de hülyeségeket beszélsz. Saját tapasztalatokra lehet építeni, de nem rossz az OKJ, csak rosszul használtad ki.

Lehet, hogy manapság már bármit meg tudsz tanulni az interneten, de akármit tudsz, ha nincs papírod róla, kevés embert fogsz érdekelni.


Tény, hogy a multik pesten vannak, de nem kell ahhoz pestig menni, hogy bárhol máshol el tudj helyezkedni. Főleg, hogy a multikhoz lényegesen tágabb szakmai tudás kell + nyelvismeret.

Én az ország egyik leggázabb megyéjében élek, és itt is bőven akad kereslet informatikus iránt.

Legrosszabb esetben neked kell felkeresned embereket, és el kell adni magadat, mert az informatika még mindig olyan szinten áll, hogy sokan azt hiszik, nincs szükség rájuk, ezért nem alkalmaznak, aztán rájönnek, hogy gáz, ha nincs rá ember.


Vannak különböző vállalkozás indítást segítő projektek is. Nagyon sokrétű az informatika, számtalan magánvállalkozási formát lehet létrehozni belőle, így akár informatikai tanácsadásra is járhatsz ki különböző cégekhez, vagy oktatásra, vagy akármire.


De most hagyjuk a magánvállalkozást: az ország tele van más magánvállalkozókkal, és kisebb-nagyobb vállalatokkal, és bármit is csinálnak, mindenhova kell informatikus. Viszont informatikai végzettség nélkül pl egy magánvállalkozó nem alkalmazhat attól függetlenül, hogy meg van hozzá a tudásod. Vagyis de, alkalmazhat, csak nem informatikusként, és nem garantált bérminimumért. Ugyanis szimpla érettségivel azt sem kapod meg.


Ezen felül, ha már tudásod van hozzá, egy OKJ-t könnyebb elvégezni, mint lediplomázni. És azért jó, ha nappalin csinálod, mert addig is tanulsz, és van időd nézelődni a környezetedben, meg ismeretséget szerezni. Már ha leleményes vagy.


Ezt a közszférás nettó 90-et meg nem tudom, honnan szedted. Közfoglalkoztatottnak nem kell papír, ha meg arra vársz, hogy a munkaügyi ajánljon neked informatikus állást, az már régen rossz...

2018. márc. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #7-es!

Az OKJ-s képzéseket minősítettem, nem a papírt (lehet nem volt egyértelmű) természetesen a papírra szükség van akármennyire "keveset ér" fizetés végett, mivel az érettségi semmit se ér, ezért mondtam az estit.

2018. márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, abban teljesen igazad van, hogy az OKJ képzések színvonala egyenlő a nullával. Akár oktatási központról beszélünk, akár iskolában végzett képzésről van szó.


Konkrétan nevetséges, onnantól meg felettébb izgalmas, amikor már te tanítod a tanárt, és nem fordítva. Tudnék mit mesélni.

2018. márc. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2018. márc. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!