Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy ötös közép matek érettségi...

Egy ötös közép matek érettségi elég tudást nyújt ahhoz, hogy matek tanári szakra jelentkezhessek?

Figyelt kérdés

92%-os közép matek érettségim van, középszinten tanultam.

Viszont nagyon - nagyon szeretem ezt a tantárgyat.

A kedvencem volt általános korom óta és szívesen látok neki szabad időmben is feladatok megoldásához.

Ehhez a szakhoz a kémiát gondoltam, abból emelten érettségiztem.

Nem tudom azonban, hogy egy közép matek tudás és a tárgy szeretete, meg a szorgalom elegendő-e ahhoz, hogy az egyetemet el tudjam végezni.

Erről kikérhetem tőletek matek tanár szakos, illetve matek tanárok a véleményeteket?



2018. márc. 13. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Az egyetemi matek más szint. Nagyon más. De ha a középiskolai anyag ilyen jól megy, valószínűleg menni fog az egyetemi is. A tanári pályát viszont nagyon erősen meggondolnám.
2018. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt néztem, hogy nem azokat veszik egyetemen amit gimiben tanultunk, de ezt nem igazán értem miért, ha azt kellesz majd úgy is tanítaniuk? Hanyadikosan fogják akkor a gimis anyagot tanulni meg bővíteni?

Igen sokan mondják, de én nem tudok egyszerűen más szakmát elképzelni magamnak. Orvosnak az menjen aki elég elhivatott, a kutatás, gyógyszergyártást sem érzem a magaménak.

Szívesen foglalkoznék gyerekekkel és a matekot mint mondtam tényleg nagyon szeretem. Szívesen segítek és magyarázok.

2018. márc. 13. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Én is csak lebeszélnélek a tanári pályáról.

Az egy dolog, hogy szeretsz magyarázni, okítani, gyerekekkel foglalkozni.

De ma már erre van a legkevésbé szükség, és hát akiket tanítanál, azok egyre kevésbé akarják, hogy tanítsd.

Azután egyre inkább olyan igazgatókat neveznek ki, akik inkább pártkáderek, és/vagy ismerősei, rokonai valakinek, és nem igazán alkalmasak a vezetésre. Viszont felesleges m4rhaságokkal csesztetnek, és osztják a nemlétező észt is.

Meg hát a megélhetésről, karrierről ne is beszéljünk.

Mindezt 25 ledolgozott tanévvel a hátam mögött mondom.

Tavaly ki is léptem a rendszerből...

Szóval ezt még idejében gondold meg, nem menj tanárnak Magyarországon!

2018. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ha tényleg szívből csinálod akkor menj nyugodtan tanárnak. Matekkal egyébként is tudsz külön tanitvanyokat vállalni. Az egyetemi matekrol én js hallottam, hogy más és jóval nehezebb,mint a gimis. Ha viszont tényleg szereted a tárgyat és szívesen csinálod nem lesz gond.

Ráadásul reálszakos tanárokból óriási hiány van, szóval állásod az lesz. (Pl: kémia tanár már most is alig van,ha ez így folytatódik pár év múlva tényleg óriási nagy szükség lesz mindenkire, aki szakmabeli)

Én is tanárnak készülök(angol-töri/tesi). Sok sikert! Ne add fel azért mert más negatív véleménnyel van a dologról.

17/L

2018. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is bíztatlak a tanárságra! Én általánosban csak ültem a tankönyv felett, mert hülye volt a matektanárom... erre most gimiben kaptam egy jó tanárt, aki segített ráébreszteni, hogy nekem műszaki pályára kell mennem!!!

Kár, hogy kevés ilyen jó matektanár van mint az enyém...

2018. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanár szakos vagyok nekem is lett volna jobb lehetőségem, de megis ezt választottam. Ugy gondolom nem követtem el hibát, persze a bérek alacsonyak de én azt szeretném csinálni amit élvezek. Erről álmodtam kisgyerek korom óta, ezert választottam ezt a pályát. Ha elhivatott vagy akkor mindenképp jelentkezz, hiszen később frusztrálhat hogy miert nem próbáltad ki.

Az egyetemi anyag minden tanárszakon különbözik az iskolában leadott anyagoktól. Tanuljátok azt is csak sokkal komplexebb feladatokban, illetve sok egyeb felesleges tárgyad is lesz. De minden szakon vannak olyan tárgyak amit az ember feleslegesnek érez.

Próbáld ki változtatni tudsz ha nem tetszik, de akkor legalább nem lesz benned kétely hogy lehettem volna ez is.

2020. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!