Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakdolgozatomba írhatok ki...

Szakdolgozatomba írhatok ki abból a könyvből amire az van írva h e kiadvány bármely részének sokszorosítása bármely adatrendszerben való tárolása ( papír, elektronikus ) a kiadó előzetes írásbeli engedélye nélkül tilos?

Figyelt kérdés
természetesen a könyvre hivatkoznék miután kinéztem belőle a szükséges részt , csak nem tudok h felhasználhatom e " engedély nélkül " ?
2018. márc. 15. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Kiírni semmiből nem írhatsz ki semmit. Hivatkozni viszont bármire hivatkozhatsz, ahhoz nem kell engedély.
2018. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

" Kiirni semmiből nem írhatsz ki semmit " -> ezt hogy érted ?

a szakdolgozatomba szeretnék felhasználni a könyvből nem szó szerint kigépelve hanem ami nekem lényeges és zárójelben mögé a szerző, dátum

ezt nem lehet így ?

2018. márc. 15. 10:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy szakdolgozat nem sokszorosítás. Ha valami megjelent nyilvánosan, akkor abból idézni is lehet, persze a szakdolgozat szabályainak betartásával.
2018. márc. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :)

Én nem konkrétan idézni szeretnék hanem tartalmat kiírni / átgépelni ( nem szó szerint ) a lényeget magamnak átvenni belőle

2018. márc. 15. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!