Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy PhD hallgató, aki elméleti...

Egy PhD hallgató, aki elméleti réssze foglalkozik, ő tulajdonképpen mit kutat?

Figyelt kérdés
A minap azon gondolkodtam, hogy vannak a PhD hallgatók, ugye nekik a fokozatszerzéshez egy új kutatást kell produkálniuk. Azon agyaltam, hogy pl: egy gyógyszerésznek evidens hogy fejleszt egy új hatóanyagot és meg is van a téma, kutatja laborban stb. De pl egy matematikus? Neki úgymond nincs "kézzelfogható kutatása" ő mit csinál egész nap, illetve milyen témái vannak? Egész nap számol és egyenletek felett búj? Mert gondolom új egyenleteket nem alkot, vagy igen? Illetve a többi hasonló elméletközpontú területen is mik zajlanak? Pl: magyar,filozófia,nyelvek, csillagászat?( itt arra gondolok hogy a távcsőben lát bizonyos fényeket illetve egykét hullámjelenséget felvesz és azokkal tud dolgozni?)

2018. márc. 15. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Ugyan ne viccelj, a matematika PhD-nek rengeteg gyakorlati alkalmazása van, ami gyakorlati kutatáshoz kapcsolódik más területekkel. Csak pár példa, sztochasztikus folyamatok, fraktálok, nemlineáris differenciálegyenletek stb... ezek mind beépülnek a gazdaság, IT és egyéb műszaki tudományokba, gyakorlatban is. ... de ha szigorúan elméleti matek PhD-t vesszük, amiből nincs túl sok, rengeteg bizonyítás van még amin lehet dolgozni.


Elméleti fizika, asztrofizika hadd ne magyarázzam, nézz utána milyen modellezés folyik, és valódi mérések, adathalmazok elemzése.


A filozófia, magyar, és egyéb bölcsész szakmák főleg összegző, újrafeldolgozó munkát végeznek. Gyengébb publikációs követelményekkel, kevés újdonságértékkel.

2018. márc. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Nézd, a PhD egy tudományos fokozat, elsősorban és mindenekelőtt elméleti szempontból közelít a kutató a témájához, aminek ettől függetlenül természetesen van gyakorlati alkalmazhatósága. Tulajdonképpen egy összetett tanulmányról van szó. Azért nem adtak még egy gyógyszerésznek sem PhD fokozatot, hogy egy új hatóanyagot talált. Nézd meg az Országos Doktori Tanács honlapján (doktori.hu) csak a témakiírásokat egyes tudományterületek vonatkozásában. Ennél jóval komplexebb témákban kutatnak.
2018. márc. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15%
Az éppen aktuális professzor emeritus atyaúristen legújabb könyveit, publikációit írják meg, hogy a méltóságos úrnak még véletlenül se kelljen ilyesmivel foglalkoznia.
2018. márc. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Hogy lehet a természettudományt összemosni a társadalomtudománnyal? Ne a reálosok döntsék már, hogy melyik tudományban mi hasznos, és mi nem. Én sem mondom meg, hogy ők mit kutassanak, sőt, az sem érdekel, hogy a világon vannak.
2018. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bár régebbi a kérdés, én a humán területet jobban ismerem de itt is előfordulhatnak újdonságok. Például határterületeket kutatni, irodalom és pszichológia, irodalom és filozófia, ezek csak példák. Vagy olyan szempontból vizsgálni egy irodalmi alkotást, ahogy eddig még nem nagyon volt rá példa. Vagy egy kevésbé vizsgált nyelvterületnek az irodalmát vagy egy olyan költővel, íróval foglalkozni akinek a művei még kevésbé képezték kutatások alapját.Én eddig ilyesmikkel találkoztam de teljesen nem látok bele. Az biztos, hogy másabb mint egy gyógyszerészet például, de itt is akadhat újításra lehetőség.
2018. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!