Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lenne érdemes tanulni...

Mit lenne érdemes tanulni amivel itthon és esetleg külföldön is eltudnék helyezkedni? Továbbtanulási ötletek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, tavaly érettségiztem, azóta külföldön vagyok, babysitterkedem. Mivel fogalmam sem volt mit szeretnék tanulni. Igazából nagyon kevés dolog van ami érdekelne, de félek, hogy nem tudnék

elhelyezkedni vele otthon/nem keresnék jól. Pl. gyerekekkel szeretek foglalkozni, ovonő szívesen lennék, de azzal a fizetéssel nem mennék sokra. Aztán érdekel a pszichológia, de otthon csak az a pszichológus keres sokat akinek saját prakszisa van. Ahhoz meg nem lenne kezdő tőkém meg félek, hogy nem lennék annyira jó, hogy összejöhetne. Ami viszont nagyon érdekel az az iskolai tanácsadó vagy iskola pszichológus. Ez tulajdonképpen a pszichológia és a gyerekekkel való foglalkozás összevonva, ezért ezt szívesen csinálnám, viszont Magyarországon nemhiszem, hogy annyira megy ez a szakma, meg, hogy sokat keresnének. Tudom, hogy itt Amerikába pl. nagyon keresik az iskolai tanacsadókat, és nem is keveset keresnek.... Ki tudja, lehet, hogy a végén itt kötök ki, de nem szeretnék erre alapozni. Aztán lehet, hogy más országba szeretnék majd dolgozni Európába, ahol magasabbak a fizetések/életszínvonal. De első sorban olyat szeretnék tanulni, amivel Budapesten is eltudnék helyezkedni és viszonylag jól keresnék vele. Az a baj, hogy semmiből sem vagyok nagyon jó. A gimiben mindenből átlagos voltam. (4-es tanuló voltam, de ezt úgy értem el, hogy sokat tanultam) Reál tárgyakból sajnos átlag alatti voltam. Fizika, kémia, matek nekem általános óta kínai...(mondjuk elég rossz tanárokat kaptunk sajnos) Szóval humán beállítottságú vagyok. Történelem, irodalom érdekelt mindig, de ezekből sem voltam kiemelkedően jó. Az egyetlen plusz az az angoltudásom. Meg van a felsôfokú nyelvvizsgàm, és szerintem elég jól beszèlem az angolt. Az a baj, hogy kifejezetten nem èrdekel semmi. Annyit tudok, hogy beszeretnèm utazni az egèsz vilàgot. Sokat utazni mindenfele.. ez az àlmom. Szóval vagy olyan munkàt szeretnèk amivel ez lehetséges, vagy olyat amivel keresek annyit, hogy megvalòsíthassam. Arra gondoltam,hogy elkezdek mèg egy nyelvet tanulni ès akkor lehetnèk valamilyen idegenvezetô, tùravezetô, vagy ilyesmi.. De màs ötletem màr tènlyeg nincs... Max az, hogy nem is megyek egyemre, legalàbbis egy ideig, csak sodròdok... most amerikàba babysitterkedem, ami àltal amerikàt szimte teljesen beutazom 1,5 èv alatt. Ezt megtudnàm csinàlni màs orszàgokban is... Viszont ezzel meg az az èrzèsem, hogy idôpazarlàs, mert nem tanulok, nem èpitem a jövôm... Szòval nem tudom... Tényleg. Fogalmam sincs mit kezdjek magammal.


2018. márc. 16. 13:24
 1/1 anonim ***** válasza:

ovonő szívesen lennék, de azzal a fizetéssel nem mennék sokra.


Márpedig, ha szívesen foglalkozol gyerekekkel, akkor megéri megcsinálni az óvodapedagógus képzést, többet érsz vele, mint a babysitterkedéssel.


[link]


[link] &sz=tudas


[link] &sz=munka


[link] &sz=merre

2018. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!