Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb választás?...

Melyik a jobb választás? Gépészmérnök BSC + műszaki menedzser MSC, vagy Gépészmérnök BSC + Gépészmérnök MSC hegesztési szakiránnyal?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök BSC + műszaki menedzser MSC, vagy Gépészmérnök BSC + Gépészmérnök MSC hegesztési szakiránnyal?

Az első lehetőség, szerintem az azért lenne jó, mert hamarabb vezetői pozícióba kerülhetnék, az utóbbi pedig azért mert a hegesztésben mérnökként sok pénz van. Mindkettő érdekel, mindkettőt szívesen csinálnám, csak egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobb választás.



2018. márc. 16. 16:18
 1/2 Háztartási kex válasza:

Üdv!


Én az első kombinációt választanám magamnak az eddigi tapasztalataim alapján (Gépészmérnök BSC+Mű.men MSC). Nekem Műszaki menedzser BSC és MSC van, de a gépgyártásra specializáltam a tárgyaim.

Sok szorgalommal 18 hónap alatt az üzemből "felküzdöttem" magam folyamatmérnöknek nyersen fogalmazva és a fizetésemmel is mondhatni elégedett vagyok jelenleg.


Úgy gondolom, hogy az első verzióval szerintem tudsz annyit keresni, mint a 2. verzióval csak másképpen. Az első verzióban is meglehet találni a gyakorlatias részét a munkának, de arányaiban inkább szellemi része lesz nagyobb, a 2. verzióban szerintem arányaiban pont fordítva van, de ez megint egyén függő. Az a kérdés, hogy téged a szellemi és a gyakorlatias munka ösztönöz (pl. te magad hegeszted és készíted el a dolgokat) jobban vagy a szellemi (pl fejlesztések, tervezések, projektek,...).


Remélem tudtam segíteni a döntésben, ha van még kérdésed írj nyugodtan.

2018. júl. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Külföldön szerinted melyik specializáció az előnyösebb?
2018. júl. 9. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!