Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy gazdaságinformatikus...

Egy gazdaságinformatikus mennyire marad el egy mérnökinformatikustól tudásban?

Figyelt kérdés

Informatikai tudásukat összehasonlítva, mennyire marad le? Programozás mennyire gyakori egy gazdaságinfós szakon?

Mennyire "élhető" ez a szakma?



2018. márc. 16. 21:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve melyik a hasznosabb?
2018. márc. 16. 21:59
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Mindkettő ugyanannyi "informatikai tudást" szerez, csak a gazdinfós közgazdasági tárgyakkal pótolja ki, a mérnökinfós meg fizikával.
2018. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Jó nagy baromásot írtál első. Össze sem hasonlítható a kettő. A mérnökinfós 10x több informatikát tanul.
2018. márc. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Roflkopter ***** válasza:
30%
Ahogy a nevében is benne van a gazdasági informatikus gazdasági irányba programozik inkább, oda tervez fejleszt. Nos az esetek nagyrészében egy mérnöki szoftver általában jóval komplexebb és nagyobb hozzáértést igényel az előállítása, emiatt vlmivel keresettebbek és nagyobb a presztízsük. De egyébként mindkét szakma teljesen élhető, főleg ha jól csinálod.
2018. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
74%

Azt megmondja valaki, hogy ha itt szóba kerül az informatika, akkor miért mindenki a programozásra recskázik?

Kis szelete az informatikának a programozás. Eléggé uncsi szelete :D

2018. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

3# A legtöbb karon ugyanabból a kurzuscsokorból válogatják össze a tárgyakat a képzésekhez. Például SZTE:

[link]

[link]


Természettudományi (matek/fizika) tárgyak: 34 kredit vs 41 kredit teljesítendő

Számítástudomány: ugyanaz a kettőnek

Gazdaságtudomány: 39 vs 20

Kötvál: 24 vs 33

Szakmai törzsanyag (!): 88 vs 91


Tehát 3 kredittel többet programoznak a mérnökinfósok, és ez már felér azzal, hogy "10x" több "informatikát" tanulnak?

2018. márc. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 Másodéves gazdaságinfós vagyok. Valahogyan az órarendembe nem került semmiféle programozás... Viszont adódott egy olyan lehetőség, hogy beülhettem két olyan órára. Az egyiken html-t, a másikon Java-t tanultunk. Emgem például azonnal magával ragadott a webfejlesztés és a html. Igaz még csak egy kis számológépet tudtunk ezalatt a rövid idő alatt fejleszteni, de nekem nagyon bejött. (Hobbiból már itthon régebben elkezdten szórakozni a c++-al, szóval nem annyira voltam vakon)

Szóval ezért emeltem ki külön a programozást, mert bejön :)


Viszont most a gazdaságinfót amit most csinálok inkább ilyen OKJ szinthez tudnám hasonlítani, szóval szeptemberre jelentkeztem egyetemre, egy 3 éves szakra ami rendes egyetemi diplomát ad. Vagy webfejlesztőire megyek ha indul, (ha elegen jelentkeznek), vagy sima mérnök infóra.


Ezért is kérdeztem meg itt, hogy kicsit összelehessen hasonlítani elméletben a két szakot, hogy tudjam mennyivel másabb és mire számítsak.

2018. márc. 16. 22:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tudok sok infót mondani a kettő különbségéről, mivel első félévben mérnökinfón voltam, de annyira untam a programozást hogy offoltam az egészet.

Viszont én annyi különbséget vettem észre, hogy gazdinfósok mentek gazdaságis órára, mi meg fizikára, programozás ugyan az volt a két szaknak.

2018. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

hát egy jó egyetemen a két szak nagyon nem ugyanaz...

egy mérnökek sokkal komplexebb informatikai rendszereket kell tudni megépíteni, üzemeltetni, mint egy gazdinfósnak.. gazdinfós inkább üzleti oldalon gondolkodik, több statisztikát, adattudományt tanul...


arról szerintem nem tehet a #2-es válaszoló, hogy ismeretei e téren csak a tanterv összehasonlítására korlátozódnak, de kérdező, a helyedben egy percig sem godolnám, hogy a két kompetencia ugyanaz...


hogy van-e átjárás a kettő között? igen van.

mennyire nehéz váltani? az a szakon töltött időtől és a szakosodástól irányától is függ..


informatikai tudásukat összehasonlítva mennyire marad le egy gazdinfós a képzés végére egy mérnök infóstól?

egy jó egyetemen, jó tantervvel, nagyon. mint már mondtam, nem ugyanaz a két skillset.


programozás mennyire gyakori egy gazdinfós szakon?

van, de nyilván nem annyi, mint a műszaki infós oldalon..


mennyire élhető a gazdinfós szakma?

élhető


mennyire élhető a mérnök infós szakma?

élhető


remélem tudtam segíteni

2018. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!