Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakot váltani a szüleim háta...

Szakot váltani a szüleim háta mögött?

Figyelt kérdés

Szeretnék szakot váltani, de a szüleim nem engedik (ők fizetik a kollégiumot, kaját stb...)

A hátuk mögött szakot válthatnék és meg így is hamarabb végeznék mint a mostani szakomon (ez 6 éves és másodéves vagyok...így egy évvel korábban végeznék)

És csak utólag szólnék mikor már végzek...

Ti mit gondoltok? Szülőként hogy éreznétek magatokat ha a gyereketek ezt tenné?



2018. márc. 17. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, így hosszú távú, akár életreszóló összeveszés várományosa lennél. Persze, a szüleid tehetnek róla, mert normális szülők nem határozzák meg, hogy mit tanuljon a gyerekük, de a következmény akkor is a tied. Teljesen biztos vagy benne, hogy a másik szakot nem támogatnák?
2018. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos igen. Azon a véleményen vannak h ha valamit elkezdtem akkor fejezzem is be. Többnyire én is így gondolom, de a szakom nagyon nem tetszik, megbántam...és nem szeretnék 40 éven át olyat csinálni amit nem szeretek... :(
2018. márc. 17. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg észérvekkel győzködni őket folyamatosan. A mennyiség előbb-utóbb átcsap minőségbe, lassacskán elgondolkoznak rajta, és beadják a derekukat. Kezdheted az engedékenyebb szülővel is a megdolgozást.
2018. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gerinctelenség legalja lenne.

De ha nem akarod csinálni, igazad van, ha otthagyod, sőt, minél előbb tedd, ne pocsékold se az időt, se a pénzt!

Viszont vállald fel a konfliktust, és a döntésed következményeit!

2018. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Melyik szakról melyikre váltanál?
2018. márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Orvosiról biológia bsc-re.
2018. márc. 18. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, természetesen ne legyél orvos, ha nem akarsz, de a biológia szakkal semmire nem fogsz menni, és még a képzést is utálni fogod. Kb. 10 ismerősöm van, aki biológiáról váltott más szakokra, és ez igencsak kirívó, más szakokról is ismerek elpárolókat, de csak 1-2 embert, nem ennyit.

Szóval a helyedben jól átgondolnám, mire váltsak!

2018. márc. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem orvosiról egyáltalán ne menj át ,de ha még is át akarnál akkor ne biológiára :/
2018. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz orvos lenni, ne legyèl, nagy felelőssèg, ès nem èri meg 40 èvig olyan munkát vègezni, amit utálsz.

Szerintem a szüleiddel elèg hosszútávra összevesznèl, mondd meg, hogy inkább váltanál, mert hányingered van ettől a pályától ès mindenkèpp olyan szakra menj amiben biztos vagy, hogy szeretnèd ès be is fejezed.

2018. márc. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!