Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha Erdélyből költözök Magyaror...

Ha Erdélyből költözök Magyarországra akkor van lehetőségem OKJ-re?

Figyelt kérdés

Cukrászatot szeretnék tanulni, de nem tudom, hogy szükséges-e magyar állampolgárság (gondolom igen) illetve kell-e fizetni ha ez az első ilyen képzésem?

Köszönöm a válaszokat



2018. márc. 17. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ nem sokat ér, attól nem lesz cukrász belőled.
2018. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A tanítás színvonala nem megfelelő? Igazából kevés személyes tapasztalaton alapuló véleményt olvastam szóval az is érdekelne, hogy el lehet-e helyezkedni a tanultakkal?
2018. márc. 17. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

A színvonal sem azonos a szakmunkás képzésével. Elhelyezkedni gyakorlat nélkül pedig lehetetlen. Ha nem talál cukrászt, aki alkalmaz gyakornokként, akkor nem talál munkát. Magyarországon összeköttetés nélkül nincs munkahely.

Nem az állami propagandára kell hallgatni.

2018. márc. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatot akinek nem sikerül, megszervezi az iskola is, segítenek ebben. Amúgy én ismerek olyan okj-s iskolát , ahol képeznek cukrászokat, és ott nekik van sütő. Meg egyébként is; szerintem ez az általános, hogy ott van sütő, ott az iskolában ki lehet sütni a dolgokat. Amúgy ezeket nem tudom. De valószínű, ha ide költözöl, akkor járni fog a kettő ingyen okj, ha még 25 alatt vagy. Ha közben betöltöd a 25-öt, akkor már csak egy. Ezt sem tudom pontosan, hogy meddig "nem szabad betöltse a 25-öt", ha még okj-re akar menni. Amúgy nemtom, szerintem hívd föl az oktatási hivatalt meg valami oktatas.hu a címük , a honlapjuknak. Hátha ott böngészve is találsz infot, de inkább hívd föl őket , szerintem az a leggyorsabb, de ha pont mindig foglalt lenne, biztos van valami e-mailcímük is, ahol megérdeklődhetnéd, hogy van -e lehetőséged így okj-re; de szerintem lesz.
2018. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!