Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy általános...

Mi kell ahhoz, hogy általános iskolás tanár legyek?

Figyelt kérdés

Miből kell èrettsègiznem? Mire kell pontosan jelentkeznem? Testnevelès ès informatika tanár szeretnèk lenni. Tudtommal lètezik ilyen kombináció.

Nem règ döntöttem el vèglegesen, szóval elèg tájèkozatlan vagyok. Ezenkívül tesi èrettsègire nincs lehetősèg abban az iskolában ahol tanulok, szóval, azt majd utólag kell megcsinálnom, ha valaki tudna Borsodban erre alkalmas iskolát, akkor az is èrdekelne.

Vègül nem utolsó sorban, mennyi egy általános iskolában tanító tanár kezdőfizetèse?(Tudom, hogy nem túl sok.)


2018. márc. 18. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Ahhoz, hogy általános iskolás tanár legyél, csoda kell.
2018. márc. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rendkívül biztató volt.
2018. márc. 18. 23:44
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

De igaz: aki általános iskolás, az nem lehet tanár :) Úgy mondják: általános iskolai tanár (vagy, ha komolyan vesszük a "mozgószabályt": általánosiskolai tanár).


Tesiből minden középiskolában érettségizhetsz!


A tesihez nem értek, de ha informatikából nem tudod megcsinálni az emelt érettségit (úgy értem nem vágod a programozást, adatbázisokat), akkor egyetemen problémáid lesznek.

2018. márc. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

Tanárképző Főiskola kell hozzá, hogy általános iskolai tanár lehess.

[link]

Attól a tanárodtól kérj segítséget, akit kedvelsz, és akihez bizalommal tudsz fordulni - mindegy mit tanít- mert ő ismer téged, és ismeri a körülményeket és tudja, hogy hol tudnál érettségizni testnev.-ből.

2018. márc. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy "tanárképző főiskola" - ma már el kell felejteni, már nem léteznek ilyenek.

10 féléves osztatlan tanári szakra kell jelentkezni. A felvi.hu-n találsz információkat. Testnevelés-informatika szakot Egerben és Debrecenben hirdetnek.

Pár információ az elinduláshoz:

[link]

2018. márc. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, már látom, hogy rosszul fogalmaztam, mert fáradt voltam.

Egyèbkènt informatika szakon vagyok ès tanulok programozást jelenleg is.

Tudnèk itt is èrettsègizni testnevelèsből, de itt nincs megfelelő tanár, aki felkèszít, magyarul nem tudok, meg már arra el kellett volna règ kezdenem a felkèszülèst egy szaktanárral.

Köszönöm az èrtelmes válaszokat!

2018. márc. 19. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!