Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Magyar Képzőművészeti...

A Magyar Képzőművészeti Egyetemre készül a lányom . Jó lépés-e átmenni a Kisképzőbe hogy közelebb jusson az MKE-hez gafikára még ha üvegre került is be?

Figyelt kérdés
Felvették a Kisképzőbe De nem az áhított grafika szakra. Az üvegre jutott be, de a csúcszsűri egyet értett abban hogy ritka tehetség és egyéni stílus van a munkáiban ami még ott is ritka. Borsod megyéből menne át egy 6 osztályos gimnáziumból és csak azért hogy folyamatosan a müvészettel foglalkozva közelebb jusson az MKE-hez grafika szakra

2018. márc. 19. 17:15
 1/5 anonim válasza:
100%
Hát, ha azt nézzük, hogy 80-90%-os a felvételi arány az oda jelentkező Kisképzősök közül, akkor szerintem érdemes lehet.
2018. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia.Azt mondják/mondták a nyíltnapon is, hogy tökmind1 milyen szakra jutsz be,a továbbtanulásnál bárhova bekerülhetsz. Például az én rajztanárom csak egy sima gimnáziumba járt,és felvették az említett MKE grafika szakjára(Persze rengeteget gyakorolt,járt külön órákra, előkészítőkre,mivel ő nem tanulhatott iskolaidőben rajzot).Bármi lehetséges csak akarni kell:) Ez egy páratlan gimnázium, seholsem adnak annyit, mint itt:lsd heti 16 ÓRA rajz. Ha gondolja a lánya és van facebook fiókja akkor csatlakozhat a facebook csoportunkhoz, amit a leendő kilencedikesekkel csináltunk. a neve: Kisképző 9. 2018/2019 . Már 32 vagyunk a csoporban:) sok sikert a céljai elérésében!
2018. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Én mint Kisképzős gyerek anyukája írom ezt neked, hogyha a gyereked semmimást nem csinál nap, mint nap csak rajzol vagy más módon alkot és ontja magából az ötleteket, akkor mindenképp. Bár itt is le fog érettségizni, de innen csak a nagyképzőre vagy a MOME-ra tud továbbmenni. Ezt kell meggondolni időben, tényleg nagyon komolyan kell ezt átgondolni. Ha nem is veszik fel az egyetemre, akkor is lesz szakmája. Az üvegszakon is nagyon jó tanárok vannak, szeretni fogja azt is, de kérhetitek majd az átjelentkezést is. Egyébként heti 6 rajzóra és 6-7 (ez idővel emelkedik) szakmai óra van. A szakmai és rajztanárok nagy része az egyetemen is tanít párhuzamosan. A kollégium nem nagy szám :-/ de a társaság miatt ott is jól fogja érezni magát. Jóval könnyebb itt, mint egy gimnáziumban, hisz azt csinálja, amit szeret + az órák tömbösítve vannak, így nem kell napi szinten 6-7 órára készülni, csak max. 3-ra.
2018. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok. Most olvasom, hogy 2020tól nemcsak nyelvvizsga kell az egyetemi felvételihez, hanem emelt szinten kell érettségizni 1 tárgyból... hát ez utóbbi kivitelezhetetlen a Kisképzőben, főleg ha kollégista, nem tudod külön tanárhoz járatni. Ezért külföldi egyetemben kell gondolkodni... Szakmai tárgyból már nem érettségiznek, helyette vmi idóta nevű tárgyból, amihez se könyv, se tanár nincs. Képzőművészeti projekt manager - asszem így hívják. Nem az iskola találta ki...
2018. ápr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet azzal, hogy a Kisképzőből csak a MOME , MKE az elérhető továbbtanulási lehetőség . Bár aki orvosi vagy jogi pályára készül , nyilván nem a legjobb helyen van itt ,de az hogy hogyan tovább, a tanuló egyéni elhivatottságán és szorgalmán múlik . Azt sem tartom reálisnak, hogy a Kisképzőben ne lehetne egy emelt szintű érettségire felkészülni . Nem állítom ,hogy könnyű ,de az biztos, hogy nem lehetetlen . Az én gyerekem 11. es és nagyon jól megy neki a történelem . Nem csak tudja ,hanem ért is az összefüggéseket . / Ez nyilván az egyéni érdeklődésének köszönhető/ A történelem tanár jelezte ,hogy nagyon támogatná egy történész szak elvégzését akár még az ELTE- n is és azt mondta ,nem gondolná ,hogy egy emelt szintű érettségi történelemből gondot okozna neki . Nem tudom ,hogy végül ,hogyan fog alakulni a dolog mivel elsődleges cél a MOME ,de a későbbiekben még azt sem kizárt, hogy a történész diplomát is meg fogja szerezni . Majd meglátjuk ... Úgy gondolom az ajtókat nyitva kell hagyni .
2018. máj. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!