Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemváltás. Lehetséges?!

Egyetemváltás. Lehetséges?!

Figyelt kérdés
Jelenleg az ELTE-ÁJK igazságügyi igazgatás szakán vagyok 2. féléves. (2017 szeptemberében kezdtem). Levelező tagozatos vagyok. Lehetséges szakváltás vidéki egyetemre nappali tagozatra, úgy hogy a jelenlegi kreditjeimet is ugyanúgy viszem tovább?!

2018. márc. 24. 11:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Mivel én Szegedhez közel lakom, és csak a "híre" miatt mentem az ELTE-re (amit megbántam, mert levelezőn nem épp a legegyszerűbb sikeresen teljesíteni..) a Szegedi Tudományegyetem lenne a cél. Viszont ott nincs olyan szak, hogy igazságügyi igazgatás, hanem munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatás van. A kettő mennyiben fedi le egymást? Lehetetlen átkerülni arra a szakra?
2018. márc. 24. 11:05
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem lehetetlen. Legrosszabb esetben újra felvételizel. A tanulmányi osztályt kéne kérdezni, nem? Mármint Szegeden.
2018. márc. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az SZTE-ÁJK MKTB szak eléggé különböző az igazságügyitől, de elküldöm milyen tárgyak vannak az első illetve második félévben és úgy tudsz kalkulálni. Az oldal alján van a két specializáció tanterve,tárgyakkal, épüléssel. Ez a levelező képzés. Szerintem pár tantárgyat elfogadnának, de sok mindent pótolni kellene. Viszont ha megkérdezed a TO-t, ők biztos tudnak segíteni, hogy behozható-e az a pár tantárgy vagy sem.
2018. márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt: [link]
2018. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg elég nagy az eltérés a két szak között. Viszont mindenképpen váltani szeretnék a levelezőről, és az ELTE-n nincs nappali képzés ebből a szakból. Más egyetemre ugyan ezzel a szakkal nappalira megoldható a csere? Tudom, hogy a tan. hivatallal kéne beszélnem, de gondoltam hát ha van valakinek személyes tapasztalata. Csak hogy ne fussak le felesleges köröket.

2018. márc. 24. 14:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az illetékes helyhez fordulni sose fölösleges kör lefutása. Akármit ír itt valaki, így is úgy is a TO-n fogsz kikötni, mert ott kell intézni az ilyesmit, úgyhogy nem fogod megúszni. Egyébként meg elég valószínűtlen, hogy éppen mostanában erre sétáljon valaki, aki éppen ilyen szakváltáson van már túl, és épp kedve meg ideje is van leírni, hogy mi hogy volt - egyébként akkor, amikor nála volt ilyen, tehát ha le is írja, már elavulhatott az információ.
2018. márc. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem megoldható levelezőről a nappali tagozat!
2018. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hívd fel az adott egyetemet. Én is így tettem. Írtam egy emailt a BMEre. Másnap jött a válasz, hogy X összeget fizessek be plusz töltsek ki egy online dolgot.


Be mentem a csekkért és ott tudtam meg, hogy az én helyzetemben nem lehetséges az átjelentkezés. Újra kellett jelentkeznem ...


Neked is célszerűbb az adott egyetemmel felvenni a kapcsolatot és velük megbeszélni. Komolyan ... csak 1 email vagy telonhívás. Értelemetlen itt kérdezősködnöd.

2018. márc. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!