Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium 10. o Teljesen...

Gimnázium 10. o Teljesen kikészültem. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Általánosban szín ötös voltam mindenből és elég jól fog az agyam és jó logikám van.


Na, szóval matek-fizika faktos vagyok. Idén kell választani, hogy mit veszek fel emelt szintre. A fizikát a tanár miatt teljesen meggyűlöltem, semmit nem ér ha tanulok rá, mert olyan feladatok vannak a dolgozatba amit még nem csináltunk soha. Fizika helyett megvan, hogy az infót veszem fel emeltre.


A problémám, hogy matekból 3-4 között tengődök folyton és 4-es átlag kell, hogy felvegyem. A múltkor is egész hétvégén 13 órát tanultam rá és mégis 3-as lett, pedig értem az anyagot és megy is, de van hogy néha így sem sikerül. Egyébként az egész osztály így van vele csak van 3-4 olyan, akik "mintatanulók" mindenből kitűnőek és azt mondják, hogy soha nem tanulnak semmit rá stb.


A másik, hogy ezek a felesleges tölteléktantárgyak kikészítenek. Itt szívatnak minket ilyen énekkel, meg drámával és ezeken az órákon van a legnagyobb elvárásuk a tanároknak és legnagyobb szigor.


Irodalomból is kitalálta a tanár, hogy két hetünk van elolvasni 3 könyvet, és magunktól írni mindegyikre egy 10 oldalas olvasónaplót. Ehhez jött még, hogy minden angolra felad a tanár egy teljes anyagot önálló feldolgozásra. 3 egymást követő napon van angolunk. Itt is ha egy évben nincs kész 3* a házid vagy nincs felszerelésed kapsz egy 1-est. A tanárnál meg bent van 3 dolgozat mert nem képes kijavítani a legrégebbit már 8 hete a másikat 5 a harmadikat meg 2 hete.


Kémiából úgy kezdte a tanár mikor gimibe kerültem, hogy próbáljak meg felzárkózni, mert őt nem érdekli, hogy általánosba nem volt kémiám. Erre is tanulok 3-4 órát és 2-es 3-as dolgozat...


Biosz meg a másik. 3 óra volt mire végigolvastam a leckét a könyvben és a vázlatból is tanultam erre 1-es dolgozat. Olyan kérdések vannak benne, ami még csak le sincs írva a könyvbe, a tanár meg csak ennyit mond "Ezt órán egyszer talán említettem".


Ez egy matek-fizika osztály és teljesen kikészít, hogy a számunkra ilyen fölös tantárgyakból ezt csinálják velünk. Egyszerűen semmire nincs időm, minden energiám belefektetem a tanulásba, eredménytelenül. Már teljesen kikészültem. A szüleimnek pedig elég nagy az elvárásuk.


Igazából biosz és kémia van 2-3 között a matek 3-4 között minden más 4-es 5-ös. A matek az amit szeretek, meg amihez lenne kedvem, de a jegyek miatt elég rossz lett tőle a hangulatom. Nem tudom mit csináljak.



2018. márc. 24. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Ha a tantárgyak felével, kétharmadával probléma van, akkor gyanús, hogy nem a tanárokkal van a probléma...
2018. márc. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg erős Neked ez a gimnázium (matek fizika tagozat) és még a tavaszi fáradság is bejön. Vagy veszed az akadályokat vagy nem. A helyedben ennyi siránkozás után elkezdenék egy gyengébb gimit keresni.

Elhiszem, hogy nehéz a tananyag 10-ben, de biztosan van aki ötös, tehát meg lehet tanulni.


Mi lesz veled az egyetemen? Ott aztán ezzel a rinyával semmire sem mész.

2018. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem értitek a helyzetet. Minden 4-5 csak a kémia meg a biosz nem érdekel semennyire meg a sok tölteléktantárgy elveszi az időt...
2018. márc. 24. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fent még azt írtad, a matek 3-4. Tehát akkor nem igaz, hogy a bioszt és a kémiát leszámítva minden 4-5. Ha úgy érzed, túl sok időt vesz el a gimi, csak azt lehet tenni, amit a kettes javasolt, átmész egy könnyeb iskolába.
2018. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne stresszelj rá. Ha egyetemre is akarsz majd menni, akkor sem nézik a 9. és 10. osztályos jegyeket, csak az utolsó két évet. Sőt, ha 2-es vagy mindenből, és írsz 2 tantárgyból jó érettségit (ami kell a szakodhoz), akkor is felvesznek.


Ha pedig nem akarsz egyetemre menni, akkor 2-essel átmész mindenből, aztán bármilyen okj-s szakmát ki tudsz tanulni.


Ne görcsölj rá a gimire, élvezd ki, amíg tart. 1-2 órát bőven elég tanulni 1 nap a suli után, ha így sem megy, akkor ne erőltesd, mert csak magadat teszed tönkre.

2018. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehetne beszélni a tanárokkal, osztályfőnökkel, esetleg az igazgatóval. Nálunk is nagy volt az elvárás, én is két faktot vittem, heti 40 órát voltam bent, rengeteget tanultam otthon is, és még sorolhatnám, szóval megértem a helyzetedet. :) De egyes tanárok képtelenek, nálunk pl. az etikatanár kijelentette, hogy elvárja, annyit tanuljunk, mint mondjuk törire, és még ő volt felháborodva, hogy nekem elég volt a hármas. :) De amiből nem érettségizik az ember, azzal szerintem nem kellene strapálni..

Egyébként mikből szeretnél emeltezni, milyen pálya érdekel (mennyi ott a ponthatár)? Nem emelteztem matekból, de nálunk a két faktos csoportból 1 emberke ment el végül csak emeltre, mert azt mondták, hogy iszonyat nehéz, plusz ott a szóbeli.

2018. márc. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Fel tudnál tenni néhány Fizika/Matek példát ami a dolgozatban volt? Nem feltétlen a legnehezebbet de az is jöhet. Azért kérdezem, hogy képben legyünk mennyire komoly az ottani oktatás. A továbbiakhoz ez fontos lenne mert nem mindegy, hogy egy nehezebb gimnázium 3-as, vagy egy semmi suli 5-s. A felvételin elválik.

2018. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!