Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok, még csak 14 éves vagyok, lány. Most a továbbtanulas miatt egyre jobban elkezdtem gondolkodni, hogy mi is legyek. Elvileg felvesznek a gimibe matek szakra. Eddig nagyon érdekelt az, hogy mérnök legyek,de mostanság jobban érdekel Hogy tanár. Nagyon tanácstalan vagyok. Szerintetek megéri tanárnak tanulni? Penzileg is hogy azért ne haljak éhen. Arra is gondoltam, hogy mellette lehetnek magántanár is. Nagyon érdekel a matek és a kémia, esetleg ez a párosítás jó lenne? Mindenképpen felsősőket tanítanék. Szerintem eléggé jól tudom kezelni a gyerekeket, bár még én is gyerek vagyok. Mivel jó tanuló vagyok, ezért nagyon sokan jöttek hozzám félévkor, hogy segitsek nekik felkeszulni matekból és kémiából(kemiabol végül csak én lettem 5 os), de sokan nekem köszönhetően kaptak 3 helyett 4 est. Elég jól eltudom magyarázni az anyagot. Ti a helyembe mennétek mérnöknek a pénzért, vagy tanárnak a lelkesedésért?

Köszönöm előre is a válaszokat 😊



2018. márc. 26. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Várj még 2-3 évet és utána aktuális lesz a kérdés, csak sokkal nagyobb tapasztalatod lesz.

Az elkövetkezendő években amúgy is rengeteget fogsz változni.


A kérdésre valamiféle választ is adva, lehetsz mérnök és ha nem tetszik, akkor tanár is csak egy 2 éves mesterrel(egyetemi képzés) megcsinálod a tanárit.

2018. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
14 évesen persze, hogy kijössz velük. Elmúlsz 30 és szrnak majd a fejedre, mert nem leszel korosztály. Tanítani addig jó, míg a diák tanulni akar. A tanári munka 60%a pedig papírmunka nem oktatás. Klassz magántanárnak is lenni, kivéve hogy ha pénzt is akarsz vele keresni, ahhoz sok óra kell, mindig délután, suli után és hétvégén, aminek az az eredménye, hogy ugranak a szabad napjaid és a családoddal töltött időd. Tapasztalatból mondom hogy nem éri meg hosszú távon.
2018. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 timiandi ***** válasza:

Syaa.


Én is 14 éves vagyok, ugyanúgy eddig megvolt, hogy mi az álom munkám, de mostanában elbizonytalanodtam. Én pont a humánosabb vonalat képviselem, szeretnék kommunikációval foglalkozni. Viszont mostanában egyre inkább elkezdett érdekelni a tanári szakma. Én azt vallom, hogy először tudd meg, hogy milyen mindkét szakterületen dolgozni, aztán dönts. Egyébként hajrá😊😊

2018. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!