Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az írás tanulható szakma?

Nagy Pisti 78 kérdése:

Az írás tanulható szakma?

Figyelt kérdés
Többen állítják, hogy az írás tanulható szakma. Én is szoktam írogatni ezt-azt, de érdekelne, hol találok erre megfelelő tanyagot, mert szeretnék továbblépni ezen a téren. Tudnátok valamit ajánlani?

2018. márc. 28. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szakmaként nem tanulható, de vannak kreatív írás tanfolyamok, nézz utána. De ettől még nem leszel "hivatásos író".
2018. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy tanulható szakma.

De csak orvos-írnok lehet úgy belőled.

2018. márc. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Vannak írástechnikai oldalak vagy tanfolyamok, ha mindenképpen érdekel, ezeknek érdemes utánanézned, de sok a csaló is, pl Nádasi Krisztől tartózkodj. Leginkább gyakorlással, pályázatokon indulással tudod fejleszteni magadat, az írásnak kevés a "tanulható" része.
2018. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Krisszel mi a gond?
2018. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Azon felül, hogy nem tud írni, anyagokat lop, rátelepszik amatőrökre és nagyon drágán kínál szolgáltatásokat a semmire, szinte semmi. :D
2018. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Én személyesen nem ismerem, de olvasom, miket ír. Tolvajnak bélyegezni valakit elég erős vád. Alá is tudod támasztani valami bizonyítékkal? Honnan származnak az információid?
2018. márc. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A Könyvmolyképző szerkesztője írta ezt, elvileg ők be se engedik a csoportjaikba. Nekem is volt már szerencsém írásaihoz. Sajnálom, ha neked személyesen szimpatikus, de jó szívvel nem merem ajánlani senkinek sem. Ugyanolyan amatőr, mint bárki más, amivel semmi nem lenne, de megjátssza, hogy őt mindenhol ismerik és elismerik, és hogy borzasztóan szakmai. Magánkiadott könyvei vannak, ahogyan a mellékelt ábra is mutatja, igazi kiadó (ami nagyobb vagy jelentős lenne, mert van nem magánkiadott könyve valami kis kiadónál) nem áll szóba vele. Eddig a munkafüzetét láttam, azért arra senki se mondhatja, hogy jó vagy, hogy azt a benyomást kelti, hogy a szerzője ért ahhoz, amit csinál. Én senki személyes kapcsolatait nem akarom aláásni, de hozzá tényleg ne vigyen a balsors, ha írni akarsz. Másrészt meg, nekem személyes benyomásom van, te leírhatod, hogy neked egy Nádasi Krisz féle pénzes lektorálás után Nobel-díj esélyes lett az írásod, és akkor legalább több perspektíva is meg fog nyilvánulni, de nem kell úgy csinálni, mintha az én véleményem ne lehetne megalapozott, vagy mintha konkrét hitelrontást követnék el, amikor leírom, hogy valakit, akit sok kezdő író könnyen megtalál, és érdemes kerülni. Elvégre pénzt kér (!!) ezekért a szolgáltatásokért, vagyis messze nem a személyéről, hanem a szolgáltatásokról van szó, amiket ő a saját nevével fémjelez.


Mellesleg nem nevezném csalónak Kriszt, meggyőződésem, hogy ő hisz benne, hogy tényleg komoly szakmaiságot képvisel, de ez meg egy másik téma.


Szóvalj, [[szerintem]] ne menj hozzá. Ha valakinek egy elejtett félmondat alapján még fontos lesz bizonygatni, hogy de amúgy a hölgy csak egy félreértett zseni, akkor - gondolom - meg fogja tenni, de amúgy van egy olyan érzésem, hogy mindegyikük személyesen is ismerni fogja.


Amúgy továbbra is gyakorlás, pályázatok, és a továbblépés magától jön, nincsen tuti recept. Ha rendeznek írói műhelyt a környékeden, és késznek érzed rá magadat, menj el, előfordul, hogy ilyen helyeken vannak emberek összeköttetésekkel, akik segíthetnek a továbbiakban.

Az Így neveld a regényedet oldal írástechnikai és ingyenes, de elszórva is találsz az interneten ilyen anyagokat. Elég aktív a vita arról, hogy van-e igazán szükség arra, hogy írástechnikát tanulj, de néha évek fejlődését tudja előrevinni, ha elolvasol pár dolgot arról, hogy mit hogy kell.

2018. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Jaa, hogy nem ismered személyesen. Bocsánat!
2018. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Év végére gondoltam könyvet kiadni, és ahogy mondod, könnyedén beleszalad az ember, mikor szerkesztőt keres. Nem ismerem, de érett a gondolat, hogy megkeresem. Ezért kaptam most fel a fejem arra, amit írtál. Köszönöm a magyarázatot. Emésztem az olvasottakat.
2018. márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Én azt csináltam, mikor hasonló cipőben jártam, hogy szépen leültem és befejeztem egy kéziratot. Regénynek szántam, de lehet ez egy rövidebb novella is, nem a hosszúsága a lényeg. Ezután megnéztem, milyen írói 'csoportok' működnek a közelemben, és sikerült rátalálnom egyre, ahol havonta, személyes találkozók keretében vitatják meg a szakma 'nagy dolgait' és nálam tapasztaltabb emberekkel beszélhetek. Elküldtem nekik a munkám, és többen véleményezték. Ez jó sok nézőpontot jelent, és néhol hihetetlen ellentmondásokkal találkoztam, de nagyon örültem, hogy ennyi eltérő személyiségű és stílusú ember visszajelzését megkaphattam.

Nagyon sokat tanultam belőle.

Attól, hogy amatőr csoportról van szó és olyan emberekkel ültem ott, akik számos könyvet kiadtak, továbbra is azért gyűltek össze, hogy egymástól tanuljanak és fejlődjenek.

Ilyesmit javasolnék neked is. :)


A fő kérdésre válaszolva: én úgy gondolom, ha van fantáziád és motivációd, az írástechnikai rész abszolút fejleszthető.

2018. márc. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!