Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lesz még esélyem...

Szerintetek lesz még esélyem gyógypedagógusként elhelyezkedni? (bővebben lent) Nagyon elrontottam vagy van még kiút?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, 21 éves korom óta Angliában élek,de nagyjából csak gyárban, takarítóként, konyhai kisegítőként dolgoztam, viszont mindig tudtam,h nem ez életem célja és ennél jóval többre vagyok képes. Most készülök hazaköltözni, Természetvédelmi szakra jelentkeztem, de úgy olvastam mindenütt,h azzal nem lehet elhelyezkedni (imádom a Természetet),a másik szenvedélyem meg,h embereken segítsek és ezért gondoltam arra,h mivel a gyógypedagógiát nem jelöltem meg idén,de jövőre megfogom, s a gyógyped.asszisztens OKJ-val plusz pontot kaphatok.


A kérdésem az,hogy nem túl késő (és égő? mert szégyellem magam,h gyakorlatilag 8 évet elpazaroltam Angliában "kulimunkára") és 30 évesen elvégezni a gyógyped. szakot úgy,hogy ha semmilyen tanári tapasztalatom nincsen (egy teaching assistant level 1-es képzést még elvégzek,mielőtt hazaköltözök). Szóval, nem késő? Ilyen gyatra múlttal,elvesztegetett idővel, de nagyon nagy lelkesedéssel el fogok tudni helyezkedni otthon,Magyarországon? (Tervezem,h a diploma után lovasterapeuta tanfolyamot, és színterapeuta szakot is elvégezném szívesen).

Minden hozzászólásnak, bátorításnak örülök!



2018. márc. 29. 12:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő, még kb. 30 évet dogozhatsz gyógypedagógusként nyugdíjig. (Már ha megéred.) El fogsz tudni helyezkedni, de az életszínvonalad valószínűleg alacsonyabb lesz, mint Angliában kulimunkásként. A pedagógusok rettentő keveset keresnek, kezdőként most úgy 140 ezer forintot kapnál kézhez havonta.
2018. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Iszonyat hiány van gyógypedagógusból, úgyhogy ne aggódj, el fogsz helyezkedni.
2018. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni sosem ciki, ráadásul te nem otthon lébecoltál a mamahotelben, hanem dolgoztál keményen, ráadásul egy idegen országban. Nem rontottál el semmit, jelentkezz bátran.
2018. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ mindenkinek, nagyon jól esett. Kicsit aggódtam,hogy mire végeznék lennék kb, 35 éves (ha a 2 éves OKJ-s gyógyped. asszisztensit is megcsinálom, plusz pontért)és nehéz versenybe szállni a fiatalabb 24-25 évesekkel.


Az életszínvonal lehet alacsonyabb lesz,de inkább csinálom azt,amit szeretek, mint életem hátra lévő részében a pénzt kergessem, kulimunkával.

2018. márc. 30. 10:16
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
35 vagyok és első éves levelezős gyógypedes. Van már 3 diplomám, de azt hiszem jól döntöttem, hogy elkezdtem a gyp-t. Sajnos 18 évesen nem sikerült jól az érettségim, akkor nem vettek fel erre a.szakra.
2018. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
35 évesen könnyen lehet, hogy nagyobb türelemmel fogsz majd rendelkezni, mint egy huszonéves, pláne ha addigra netán saját gyereked is lesz. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy a korod hátrány lesz.
2018. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nincs értelme az OKJ-nak, ha mindenképp diplomát akarsz szerezni. Értem én, hogy pluszpont, de két éved elmegy rá. Ha Angliában élsz, megpróbálkozhatsz például egy C1 szintű nyelvvizsgával, arra is kapsz pontot.
2018. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Semmi hátrányod nem lesz ebből. Iszonyat hiányszakma a gyógypedagógus, én érintett szülőként mérhetetlen tisztelettel vagyok mindannyiuk felé. Az én fiam EGYMI-be jár, autista fejlesztő csoportba, az egész iskolában nincsen egyetlen autizmus-specifikus képzést kapott gyógypedagógus sem, talán belőlük van a legnagyobb hiány, hiszen a képzésük is elég friss, pár éve végzett az első osztály. Persze a mi tanáraink is nagyon lelkesek és lelkiismeretesek, de a továbbképzés nem ugyanaz, mint egy komplett szakirány. A logopédusokat is úgy kell vadászni, az iskolánkban is egymaga küzd az összes ilyen fejlesztésre is szoruló diákkal a logopédusunk, évek óta betöltetlen a másik erre kiírt pozíció, nem is tudnak elég órát biztosítani mindenkinek. Megértelek, ez hivatás, nem munka, minden elismerésem azoké, akik annak szentelik az életüket, hogy a leginkább elesetteken segítsenek, a gyógypedagógusi szakma ilyen. A terveid megvalósításához sok sikert kívánok!
2018. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Idei tanévben több, mint 250-en kezdtük meg tanulmányainkat levelezőn az ELTE-n, ebből 35 főre maximalizálták az autizmusra jelentkezők létszámát..... Nappalin is így áll a helyzet. Úgy tudom, hogy az országban nem is lehet máshol AU szakirányt választani. Ennyivel nehezen lehet pótolni a szakemberhiányt.
2018. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a biztatást!

Szerintetek érdemes nappali tagozatra mennem? Félek, ha levelezőre mennék, végzettség/szakma hiányában nem találnék munkát és nehéz lenne az albit kifizetni, ha viszont nappali tagozatra mennék a kollégiumot simán tudnám fizetni. 4 év nappali tagozaton 30 évesen nem ciki? :S

2018. ápr. 2. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!