Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott közgazdaságtanról...

Alkalmazott közgazdaságtanról mit gondoltok? Mennyire kell az MSc?

Figyelt kérdés
2018. márc. 29. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:

MSC ilyen szakokon már csak munka mellett szokott menni.

Addigra úgyis felszippant egy multi, ha nem vagy teljesen életképtelen.

2018. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem én, viszont a Felvi adatai szerint alig 33% tud ezzel a BSc-vel elhelyezkedni...


Ez mennyire megbízható adat?

2018. márc. 29. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Az adat megbízható, csak félreérted. 33% aki elment alapszakkal dolgozni és nem akart tovább tamulni, nem azt jelenti hogy a többiek nem találtak munkát. Az alapszakot végzettek 88%-a dolgozik diplomás állásban, vagyis aki a mester mellett dolgozik annak is nagy része diplomát igénylő munkakörben (vagyis nem tescoban kasszázik a papírjával).


Szimplán alapszakkal is el lehet helyezkedni, de a mestert szokták ajánlani mellé, mert nagyon elméleti szak. Viszont mesterrel párosítva ha elmész elemzőnek nagyon jól megfizetik (legalábbis ezt állítják az egyetemen :D). Én még csak idén kezdtem, igazából tetszik de nagyon matekos és száraz, már volt aki itt is hagyta a szakot inkább.

2018. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh, értem! Akkor ezt benéztem... Köszi a tájékoztatást. :)
2018. márc. 29. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!