Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Romániában élek és Debrecenbe...

Romániában élek és Debrecenbe szeretnék továbbtanulni és nem egészen értem, hogy tehetnék itt emelt szintű érettségit és mi ez a kredit dolog valaki elmagyarazza?

Figyelt kérdés

2018. márc. 29. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott? Sehogy.

Itthon kell letenni. De erről már lecsúsztál, majd csak jövőre.


Kredit meg az egyetemen van.

2018. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem idén érettségizem , csak azt nem értem ,hogy ha én olyan szakra szeretnék menni ahol kérés az emelt szintű érettségi innen Romániából hogy mehetnék? És nekem hogy számolják ki ,hogy hány kredittem van ,ha nekem jegyekben nyilvánul meg az érettségim
2018. márc. 29. 18:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kredit akkor lesz érdekes, ha az egyetemen vagy, addig felejtsd el. Jelentkezned kell magyarországi emelt érettségire, amit leteszel ott, ahova beosztanak (feltételezem viszonylag közel a román lakhelyedhez). Mellette megcsinálod a román érettségidet, megkapod az érettségi bizonyítványt. A román jegyeid átszámolják a magyar megfelelőjére (1-5-ig vannak itt a jegyek), abból kiszámolják a felvételi pontodat. Nézegesd a felvi.hu-t.
2018. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És muszáj jelentkeznem emeltre vagy elég ha , magas pontszámot érek el?
2018. márc. 29. 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Vannak olyan szakok ahol kötelező emeltet tenni(Egyet de akár kettőt is), de olyanok is ahol nem kell.


Felvi.hu-n mindent megtalálsz.

2018. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakra szeretnél jelentkezni?
2018. márc. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
bölcsészet tanárképzés
2018. márc. 30. 08:41
 8/8 anonim ***** válasza:
2018. márc. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!